Na Disney+ se objevil Šógun. Už jste ho viděli?

Před pár dny se na streamovací platformě Disney+ objevil dlouho očekávaný seriál Šógun. Objevil se tak rychle a s takovou silou, že to je až neskutečné. Jestli jste ho zatím neviděli, tak se do toho rozhodně pusťte. 

Japonsko čelí krizi

Děj je zasazený do začátku 17. století, kdy v Japonsku hrozí občanská válka.  Lord Yoshi Toranaga (Hirojuki Sanada – John Wick 4, Mortal Kombat) je členem rady starších, kteří spravují Japonsko po skonu jejího panovníka. Rada ale lorda Toranagu chce zbavit moci a proto se rozjíždí velký kolotoč politických bojů a úskoků. Situace pro Toranagu nevypadá vůbec příznivě a hrozí, že mu bude odebráno místo v radě, jeho titul a možná i jeho život. Na obzoru se ale objeví evropská loď, která může celou situaci v Japonsku zvrátit. Lodivod John Blackthorne totiž zná tajemství, které se Japonsku vůbec nelíbí a obchodní vztahy mezi JaponskemPortugalci může skončit i krveprolitím. Lord Toranaga hodlá této informace využít a zvrátit politické misky vah ve svůj prospěh.

Naprosto skvělé. Nic jiného k tomu nelze říct

Seriál má všechno co si jen můžeme přát. Děj vás vtáhne už od první minuty, kdy vidíme loď jako ze záhrobí, která se pomalu ale jistě blíží k Japonsku. Posádka je zcela vyčerpaná a hladová. Mnozí cestu nezvládli a tak se do cíle dostane pouhá hrstka námořníků. Ty vede charismatický herec Cosmo Jarvis (MI-5: Vyšší dobro, Gangy z Birminghamu). Celá scéna je naprosto fantastická a tím to rozhodně nekončí. Každou chvíli nás seriál něčím překvapí, ať už to jsou kulisy, prostředí nebo situace, do kterých se herci dostanou. 

Očekávejte podobné situace jako ve veleúspěšné sérii Hra o trůny. Politické pikle, vraždy, brutální popravy i nějaký ten milostný románek.

Děj je inspirován knihou Šógun od spisovatele Jamese Clavella z roku 1975. Předlohou pro anglického lodivoda byl skutečný námořník William Addams, který se z prostého barbara dostal až na velmi významné postavení a jako první cizinec dosáhl titulu Samuraje

Jedná se o desetidílnou minisérii, o které se už nyní mluví jako o seriálu roku. Já osobně jsem oba díly doslova hltal a se zatajeným dechem očekávám pokračování. Takže pokud nevíte co si pustit před spaní, tak vám garantuji, že se seriálem Šógun nemůžete udělat chybu. Brzy očekávejte naši plnou recenzi.

X