Na KOTOR remake se stále pracuje!

Po letech nejistoty je remake Star Wars Knights of the Old Republic od Saber Interactive podle generálního ředitele společnosti „naživu a v pořádku“.

Opravdu se Síla probouzí?

V rozhovoru pro IGN poskytl generální ředitel Saber Interactive Matthew Karch nejstručnější informace o záhadném titulu. Poté, co potvrdil, že si studio ponechalo Knights of the Old Republic i poté, co mateřská společnost Embracer Group prodala Saber v rámci transakce za 500 milionů dolarů na začátku tohoto roku, Karch říká, že hra je stále v aktivním vývoji.

„Je jasné a zřejmé, že na ní pracujeme. Mnohokrát se o tom psalo v tisku,“ říká Karch. „Řeknu jen to, že hra je živá a v pořádku a my se snažíme, abychom překonali očekávání zákazníků.“ Jedná se o jedno z prvních oficiálních slov, které jsme zatím o titulu od jeho odhalení v roce 2021 dostali.

@pushsquare

Krátce předtím, v prosinci 2023, dal šéf herní společnosti Disney novou naději pro remake Star Wars: Knights of the Old Republic, když prozradil, že „k tomuto bodu toho nemohu mnoho říct z některých, doufejme, zřejmých důvodů“ – čímž naznačil, že se na hře stále pracuje. Těsně předtím se nechal slyšet také reportér agentury Bloomberg Jason Schreier, který se podělil o informaci, že na hře se stále pracuje poté, co několik zdrojů tvrdilo, že projekt byl zrušen.

O remaku  KOTOR se toho stále ještě hodně dozvídáme a je těžké předpovědět, kdy přesně se o něm dozvíme více. Jediné, z čeho můžeme vycházet, je teaser trailer, který jsme dostali před téměř čtyřmi lety – ten byl mezitím z PlayStationu a dalších oficiálních kanálů YouTube odstraněn kvůli prošlé hudební licenci. Nyní alespoň víme, že se Knights of the Old Republic dočkáme.

X