Nejnovější díl ze série Ys konečně opustí Japonsko

Zdá se, že JRPG nadílka bude pokračovat po celý rok. Ke škále očekávaných titulů se přidává také Ys 10: Nordics, která letos na podzim konečně vyjde i mimo Japonsko. 

Nové dobrodružství se severským nádechem

Ys 10 vyšla v Japonsku již v září a v rozporu s tím, co jsme očekávali od velmi globálního herního průmyslu, nebylo tehdy oznámeno žádné celosvětové vydání. Nyní konečně bylo potvrzeno, že hra vyjde v angličtině na PC, Switchi, PS5 a PS3 „na podzim 2024“. Konkrétnější datum vydání bohužel zatím nemáme.

Vývojářská společnost Nihon Falcom se v průběhu let proslavila tím, že pokračuje v tvorbě JRPG, které jako by po éře PS2 vymizely: dobrodružství se zábavným bojovým systémem, vynikajícím budováním světa a zapamatovatelnými postavami. Tyto hry nejsou tak známé jako například poslední díly série Final Fantasy, ale rozhodně patří k jedné z nejlepších sérií v tomto žánru. 

Ys je pro Falcom obzvláště dlouhým projektem, protože první díl série vyšel na japonských počítačích už v roce 1987 – a mimochodem, pro historické zvědavce byl právě znovu vydán na Switchi. Série Ys je akční RPG známé zejména dobrodružnými příběhy a rychlými bojovými systémy a vypadá to, že Ys 10 nebude výjimkou.

X