Nejnovější hra ze světa Harryho Pottera trhá rekordy v prodeji a Elden Ring se může jít zahrabat

Poslední dobou se v herní komunitě objevovaly informace hlavně o nejnovější hře ze světa Harryho Pottera. Mám samozřejmě na mysli Hogwarts Legacy. Není proto divu, že se prodejní čísla vyšplhaly tak vysoko a hlavně tak rychle. Jen za první týden prodeje se titul vyhoupl na první místo ve fyzickém prodeji ve Spojeném království. Počtem prodaných kusů překonal i bývalého rekordmana ze stejného světa a to Harry Potter a kámen mudrců o celých 64%. V dnešní době, kdy světem hýbou převážně digitální prodeje jde o komerční úspěch. 

Hogwarts Legacy
@Steam

Ještě větší senzací je, že za stejný čas se fyzických kopií Hogwarts Legacy prodalo o neuvěřitelných 80% víc než loňského trháku Elden Ring, který se mimo jiné stal i hrou roku. Tady vyvstává otázka, jestli se nám tu nerýsuje už letošní vítěz. Ale na to je ještě brzy a konkurence je vysoká. Pojďme se spolu podívat na aktuálně nejprodávanější desítků titulů fyzického prodeje ve Velké Británii.

Nejvíce kopií bylo prodáno na konzole PlayStation 5 a to celkových 82%. Zbývajících 18%  se prodalo na Xbox Series X. Podotýkám, že se jedná pouze o fyzický prodej. Nedovedu si představit co to udělá se statistikou, kdyby se do celkového počtu započítal i digitální prodej.

Hogwarts Legacy
@Steam

Pro konzole PlayStation 4 Xbox One bude prodej zahájen v dubnu letošního roku a pro Nintendo Switch v červenci, takže se dá předpokládat, že Hogwarts Legacy se bude v žebříčku objevovat ještě poměrně dlouho. To už ale spekulujeme, ale vše je možné.

X