Nejpřátelštější pes z Elden Ring není zas takový dobrák

Lands Between je hrozné místo plné zoufalství a smrt na vás číhá na každém rohu. Přátelskou tvář aby tu člověk pohledal, ale zrovna jedna němá měla pověst nejhodnějšího psa z celé hry… až do teď.

Such a good boy!

Od spuštění hry Elden Ring v únoru 2022 hráče zaujal jeden pes v Leyndellu. Sedí vedle obávaného nepřítele Leonin Misbegotten, ale na rozdíl od svého psovoda pes na hráče nezaútočí, když se k němu přiblíží. Místo toho zaútočí pouze tehdy, pokud na něj hráč zaútočí jako první, což mnohé vedlo k tomu, že ho prohlásili za milé a přátelské štěně.

@fromsoftware

Tento závěr je však daleko od pravdy. Nepřátelé z Elden Ring nejsou agresivně napadáni umělou inteligencí, ale blízkostí hráče –⁠ jakmile se k nepříteli přiblížíte dostatečně blízko, naštve se a začne útočit. V tomto případě však platí, že pokud hráč vstoupí do určité zóny mimo arénu Leyndell, může psa uzamknout do trvalé animace, která mu zabrání stát se agresivním po boku Leonin Misbegotten, když se hráč přiblíží do určité vzdálenosti od dvojice… jestli tomu stejně nerozumíte jako já, mrkněte na video níže, kde to vysvětluje YouTuberka Zullia the Witch

Takže „přátelský pes“ v Elden Ring ve skutečnosti moc přátelský není, a to je velká škoda. Ale jak Zullie upozorňuje ve videu výše, i tyto nechtěné náhody mohou vytvořit krásné momenty – například přátelství mezi hráči a psem, který je chce roztrhat na kousky. Inu, na všem špatném musíme hledat něco pěkného, a v Lands Between to platí dvonásob!

X