Nintendo stále odmítá říct, kdo vyrábí jeho hry

NSTAH

„Vývojový tým bude uveden v závěrečných titulkách hry" říká Nintendo

Zní to, jako bychom byli na úplném začátku vývoje her, kdy bylo normální, že studia nechtěli prozradit, kdo stojí za jejich hrami.
Důvod byl jednoduchý, nechtěli, aby jim zaměstnance přetáhla konkurence. Tento narativ je ale starý více než 30 let a transparentnost je běžnou součástí herní kultury.
Naopak studia chtěli ze svých vážených vývojářů udělat hvězdy, podobně jako tomu je ve filmovém průmyslu.
Jedněmi z prvních byl vydavatelský dům MicroProse s jejich legendární hrou Sid Meier’s Civilization.
Síla jména studia nebo jednotlivého vývojáře je stále obrovská a hráči mají často zájem o hru už jen kvůli tomu, kdo ji má na starost.
Proto fanoušci nechápou, proč se Nintendo do poslední chvíle snaží zatajit, kdo pro ně vytváří jejich milované hry.

Datamineři nejspíše odhalili studio, které vytvořilo Princess Peach: Showtime, i když se Nintendo snaží aktivně zatajit, kdo stojí za jeho hrami před uvedením na trh.
Good-Feel je nezávislé japonské studio, které spolupracovalo s Nintendem na hrách jako Kirby’s Epic Yarn a Yoshi’s Crafted World.
Pokud je Good-Feel skutečně autorem Princess Peach: Showtime, proč se Nintendo rozhodlo tyto informace před světem zatajit?
Kirby’s Epic Yarn je oblíbená klasika pro Nintendo Wii, zatímco Yoshi’s Crafted World se dočkal o trochu horšího přijetí, jeho pověst je stále více než slušná.
Prostý fakt, že si Nintendo vybralo toto studio jako vývojového partnera, je dostatečně silným ukazatelem jeho herních schopností.

@Nintendo

Nintendo pravidelně spolupracuje se studiemi třetích stran na všech svých největších hrách, například s Intelligent Systems a HAL Laboratory,
které jsou obě z velké části zodpovědné za největší franšízy společnosti.
Přesto se Nintendo v posledních letech zdráhalo nabídnout svým partnerům uznání před vydáním.

To se stalo významným bodem diskuse v loňském roce, kdy se fanoušci začali zajímat, kdo pracuje na remaku Super Mario RPG.
Tato reimaginace dopadla skvěle. Později vyšlo najevo, že hru vytvořilo studio ArtePiazza.
Japonské studio známé především skvělými remaky a remastery série Dragon Quest.

@Nintendo

Nintendo má výhradní právo ohledně toho, kolik informací chce před vydáním hry prozradit. V tomto případě ale jde o informace, které jsou obvykle poskytovány v tiskové zprávě, jakmile je hra oznámena.

Možná Nintendo chce, aby si všichni mysleli, že své hry vyvíjí výhradně interně? Vzhledem k tomu, kolik lidí si myslí, že Intelligent Systems a HAL Laboratory jsou studia první strany, musíme uznat, že se to Nintendu daří.
Možná chce společnost zdůraznit, jak úzce spolupracuje s externími studii tím, že neprozradí, že existují až do uvedení hry na trh?

Doufáme, že až Nintendo příště odhalí nové hry,  nebudeme se muset spoléhat na dataminery, aby odhalili lidi, kteří hru skutečně vytvořili.

Připomínáme, že Princess Peach: Showtime vyjde 22.3.2024 exkluzivně pro Nintendo Switch.

X