Nové povolání pro Final Fantasy XIV oznámeno

Na loňském FanFestu v Las Vegas se ředitel projektu Final Fantasy XIV Naoki Yoshida tradičně objevil v poměrně netradičním oblečení – tričko s Želvy Ninja. Jak má Yoshida ve zvyku, jeho garderoba na těchto festivalech pro komunitu populárního MMO je nepřímo spojená s nadcházejícím povoláním, které je pro hru připravováno. Na nedávném FanFestu v Japonsku se pak hráči dověděli, co Yoshida tímto tričkem naznačoval. V připravovaném rozšíření Dawntrail dostanou hráči do rukou povolání dokonce dvě, již dříve oznámený Viper a nyní potvrzený Pictomancer. Ten používá k sesílání kouzel štětec a barvy a jak všichni víme, Želvy Ninja jsou pojmenováni po slavných malířích.

Povolání vychází ze stařičkého Final Fantasy 6, což není nijak překvapující, jelikož FF XIV si půjčuje nápady v podstatě ze všech her napříč touto legendární sérií a upravuje je k obrazu svému. Pictomancerova kouzla budou velmi barevná a hravá, dokonce si na pomoc bude moct přivolat i Moogle, roztomilou potvůrku ikonickou pro sérii Final Fantasy. Rovněž so výbavy dostane několik podpůrných kouzel, které využije v obsahu pro více hráčů.

Povolání bude začínat na levelu 80 v jednom z hlavních měst – Gridania. Pestrá barevná paleta jeho kouzel pak jde ruku v ruce s připravovaným grafickým vylepšením hry, které se rovněž chystá do rozšíření Dawntrail. K ukázce těchto vylepšení došlo již dříve a na Japonský FanFest si studio připravilo několik nových ukázek. Jedná se převážně o lehčí vylepšení stínování, detailnější textury, nasvětlení a propracovanější modely postav. Příjemným překvapením pak byla zpráva že hráči spolu s vylepšením dostanou předmět zvaný Fantasia, nápoj, díky kterému je možné si změnit vzhled postavy.

Jednou z posledních, větších novinek pak byla ukázka jedné z nových zón, kam hráče příběh Dawntrail zavede. Jedná se o futuristické město Solution Nine postavené tajemnou, dosud neznámou civilizací Tuliyollal. Upřímně když jsem viděl představené obrázky, téměř ihned jsem FF XIV instaloval zpátky do svého PC. Solution Nine je přesně můj šálek čaje a nic takového jsem v této hře nečekal, ale nyní se nemohu dočkat až rozšíření vyjde. Bohužel mimo slíbené Léto 2024 zatím netušíme, kdy Dawntrail vyjde.

X