Novinky pro Xbox – již dnes s Philem Spencerem

Raven

Poté, co společnost Microsoft slíbila aktualizace „budoucnosti Xboxu“ v návaznosti na multiplatformní zvěsti o hrách jako Starfield a Indiana Jones, potvrdila, že tento čtvrtek proběhne podcast s několika předními herními manažery.

Bude se Microsoft inspirovat Segou?

„Připojte se k nám na speciální vydání oficiálního podcastu Xbox,“ uvádí oficiální účet Xboxu na Twitteru. „Poslechněte si Phila Spencera, Sarah Bondovou a Matta Bootyho, kteří se s vámi podělí o novinky z oblasti Xboxu.“ Spencer je samozřejmě šéfem Xboxu, zatímco Bondová zastává funkci prezidentky divize a Booty je šéfem herního studia Xbox.

Podcast by měl přijít ve čtvrtek 15. února ve 21:00 a bude k dispozici prostřednictvím kanálu Xbox YouTube nebo „kdekoli, kde posloucháte své podcasty“. Zdá se, že tento podcast je „událostí s obchodními novinkami“, kterou Spencer slíbil minulý týden – alespoň zatím nebyla oznámena žádná oficiálnější událost.

@theloadout

Vzhledem k tomu, jak moc herní komunita toto oznámení očekává v souvislosti se zvěstmi, že Xbox přebírá některé ze svých nejvýznamnějších first-party titulů na více platforem, zní podcast jako nenápadný způsob, jak mluvit o budoucnosti firmy. Přinejmenším je těžké si představit podcast jako místo pro tak otřesné oznámení, jako je odchod Xboxu z konzolového byznysu, o kterém někteří hráči spekulovali. 

Samozřejmě je třeba poznamenat, že většina údajných úniků se až dosud týkala pouze některých herních titulů, jako jsou Starfield a Indiana Jones and the Great Circle, které budou multiplatformní – myšlenka, že by to mohlo znamenat nějaký větší obchodní odklon od konzolí, je čistě fandovská spekulace. Spencer mezitím údajně zaměstnancům Xboxu říkal, že konzolový byznys je pro herní strategii Microsoftu stále klíčový. Je ale i možné, že Microsoft půjde ve stopách japonské Segy, a bude se v herním světě zaměřovat čistě na vydavatelství. Chtěli byste exkluzivní tituly z Xboxu i na ostatní platformy?

X