Octopath Traveler II již docestoval k nám!

Po veleúspěšném prvním díle, který byl nějaký čas pouze pro majitele konzolí Nintendo Switch, přichází jeho nástupce a ohlasy jsou zatím velice pozitivní.

All Aboard!

Když první Octopath Traveler vyšel v roce 2018  bylo to něco jako když si dítě z 90. let pořídí stroj času. Určitě nejsem sám, kdo v těchto letech hrával na konzolích nějaké klasické japonské RPG. Postupem času se tento žánr začínal pomalu ztrácet a kvalitních titulů vycházelo stále míň. Square Enix ale neřeklo svoje poslední slovo a tentokrát je nespasil jejich gigant Final Fantasy, ale krásné pixelartové Octopath Traveler.

@steam

Pokud už vás nebaví rychlé a akční souboje, tak hra nabízí klasické tahové souboje, které já osobně mám mnohem raději než ty rychlé. Co se týče příběhu tak je krásně napsaný a originální. Máte tu v podstatě 8 hlavních hrdinů jejichž osudy se nakonec protnou a společně dojdou až do velkého finále. Grafika je kapitola sama o sobě, pixelart hře neuvěřitelně sluší, a je to naprostá potěcha pro oko. 

@steam

Pokud rádi vzpomínáte na tyto RPG ze staré školy, a i v dnešní době plné hyperrealistických grafických možností si rádi zahrajete něco malovaného, tak Octopath Traveler je pro vás jasná volba. Myslím, že s vydáním druhého dílu se nabízí zahrát si díl první a pak plynule přejít na pokračování. Pokud jste fanouškem žánru a rádi vzpomínáte na staré dobré časy, tak Octopath Traveler vás chytne a jen tak nepustí

X