Oslavte Halloween v MMO

Tak už tu máme říjen, a to znamená i Halloween. U nás se tenhle svátek zatím moc neslaví, ale v anglicky mluvících zemích je to dost oblíbený svátek hlavně u dětí. A kdo by ho taky nemiloval, můžete se oblíknout za svou oblíbenou postavu, dostanete spoustu sladkýho a navíc vám projde spousta lumpáren, za který by vás jiný den zcela určitě potrestali. U nás se to sice neslaví, ale ve vaší oblíbený MMO nějaký ty oslavy probíhat mohou, tak se mrknem na ty nejznámější.

@wikipedia.org

I tento rok se do Tyrie vrací Mad King v oblíbeném (teda aspoň já to ráda mám) MMORPG Guild Wars 2. Event probíhá od 17.10. do 7.11. A co na vás čeká? Během eventu se zpřístupní nová verze jumping puzzle Mad King’s Clock TowerWizard’s vault nabídne nové aktivity spojené s oslavou Halloweenu. Jako vždy můžete očekávat pozvánku do Mad Realm, která vám dovolí cestovat mezi Tyrií a Mad King’s Labyrinth, jak se vám zlíbí a jako každý rok centrem oslav je Lion’s Arch. Haunted door se náhodně objevují po celém Kessex Hills Gendarran Fields. A v Mad Realm  toho na vás čeká mnohem víc, podrobnější výčet naleznete na oficiálních stránkách a nic vám samozřejmě nebrání v tom, abyste se zalogovali do hry a vše sami objevili.

@guildwars2.com

Ani Glienoru, světu který můžete procházet v Runescape, se Halloween nevyhne. Nedávno se ve hře objevila nová schopnost Necromancie, která se k Halloweenu vyloženě hodí. Event probíhá od 16.10. do 5.11. Tento rok vaší pomoc bude potřebovat Pumpkin Pete a jeho hlava, potřebuje totiž novou, ostatně jako každý rok. A díky tý vší nový nekromantský energii, plánoval si pořídit opravdu stylovou. Bohužel to však nedopadlo příliš dobře a nyní je Glienor zamořen dýněmi. No a je samozřejmě na vás to vyřešit, ale nebojte se zadarmo to nebude. Podrobněji se o všem dočtete na oficiálních stránkách, kde zjistíte i na jaké odměny se můžete těšit.

@runescape.com

Jako každý rok se ve World of Warcraft slaví Hallow’s End, svátek který oslavuje odtržení Forsaken od Scourge. Čekají na vás koled (tedy anglicky trick or treat), nové kostými a hlavně návrat bezhlavého jezdce. Koledování se můžete zúčastni v různých hostincích po celém Azerothu od 18.10. do 1.11. Čeká na vás celkem 21 achievementů, které můžete získat pouze v průběhu oslav. A kdo jiný než vy musí zastavit Bezhlavého Jezdce, který zase hrozí vypálením Razor Hill Goldshire. Podrobné informace naleznete na oficiálních stránkách. A teď vzhůru na koledu.

@worldofwarcraft.com

Ve světě SWTOR se Halloween jako takový neslaví. Nevím, co proti němu Jediové mají. Nicméně se tam najdou dvě události, které vám Halloween určitě připomenou. První z nich je Feast of Prosperity, která se odehrává od 10.10. do 7.11. Aby vylepšili pověst klanu Huttů, pořádají Gaboorga the Abundant a Duuba the Magnanimous dekadentní hostinu pro sociálně slabší. Pokud spolu dokáží spolupracovat, situace jejich klanu se značně zlepší. Ovšem důraz je samozřejmě na pokud, protože tihle dva spolu dokáží spolupracovat asi tak jako oheň a voda. No a na vás je zvolit jednoho z nich, kdo nakonec vyhraje.

Druhou událostí, která připomíná Halloween je Rakghoul Resurgence on Tatooine. Na Tatooine se objevili zombie, tedy oběti Rakghoulského moru. T.H.O.R.N. vyhlásil 2. úroveň varování a celá planeta je v karanténě. T.H.O.R.N. najímá kvalifikovanou výpomoc, která vycestuje do zasažených oblastí, aby mor zarazili. Více informací naleznete na oficiálních stránkách či na terminálech přímo ve hře.

@swtor.com

Ani vesmírné flotile v daleké budoucnosti se Halloween nevyhne. Ve Star Trek Online se mezi 12.10. a 2.11. znovu objeví bytosti známé jako Old Ones a mají samoozřejmě velký problém. Nadpřirozené síly napadli jejich hrad a začali brát rukojmí. Jejich cílem je zmocnit se zařízení zvaného the Transmuter. Event přináší dvě Patroly a Task Force Operation Cat’s Tale. Pokud se budete účastnit denních aktivit, čeká na vás grandiózní cena The Anaphasic Plasma Candle Device. Konkrétní informace o dalších odměnách hledejte na oficiálních stránkách. A teď vzhůru tam, kam se nikdo zatím neodvážil.

Tamriel, svět Elder Scrolls Online, slaví Halloween pod názvem Witche’s Festival. Oslavy probíhají mezi 26.10. a 7.11. a čekají na vás odměny s nimi spojené. Během eventu budete mít pasivní boost 100% navíc k získaným XP a čeká na vás speciální quest The Witchmother’s Bargain na jehož konci získáte Witchmother’s Whistle, kterým vyvoláte Witchmother’s Cauldron. Možná si říkáte proč vám to tady, tak zdlouhavě, ale zajímavě vykládám. To proto, že tenhle kotlík má schopnost vás proměnit v kostlivce. A co je lepší než se stát na Halloween kostlivcem. Samozřejmě to není jediná odměna, kterou můžete získat během eventu, ale jejich výčet by byl zajímavý asi jako nákupní seznam. Jestli vás to i přesto zajímá, naleznete ho a další informace na oficiálních stránkách. A teď mě omluvte, musím jít trénovat evil laugh nad svým kotlem.

@elderscrollsonline.com
X