Otec atomové bomby přichází. Oppenheimer v kinech už v létě

Psát nebo se vůbec bavit o atomových zbraních, může být v současné době dosti ošemetné. To ale neplatí pro filmové snímky a seriály. Lidi mají rádi velké lidské příběhy. A příběh, za jedním z největších amerických vědců – Robertem Oppenheimerem se nám představí už letos v červenci. Chystáte se do kina?

Oppenheimer nahání hrůzu už z traileru

Velkofilm jako blázen. Režie Christopher Nolan, v hlavní roli Cillian Murphy, Emily Blunt, Matt Damon nebo Robert Downey, Jr. Na papíře to vypadá jako blockbuster a recept na úspěch. Oppenheimer bude to, co od něj lze očekávat. Životopisné drama, závod ve výzkumu atomové bomby, milostné pozadí i největší jména americké a světové vědy. Tohle všechno se Nolan snažil nacpat do 169 minut filmu. Jak se mu to podaří?

@Universal Pictures

To se dozvíme už 21. července 2023. Film je masivně promovaný pro kina IMAX (jako většina masivních releasů), a pro obrazové i zvukové efekty, bych doporučil na první shlédnutí kino IMAX navštívit. Nolan je známý svým megalomanstvím (Dunkirk buď mu důkazem), a to bude platit u Oppenheimera. Ve filmu budou poprvé také použity černo-bílé, analogové fotografie. Tak teda v červenci se těšíme!

X