OVAGAMES 2024 aneb největší herní veletrh na severní Moravě

Pokud jste našimi čtenáři delší dobu, určitě víte, že herní akce máme rádi. Ať už je to Comic-Con Prague, Animefest nebo třeba OVAGAMES. A protože v dubnu se nám uskutečnil další ročník ostravského veletrhu, nemohli jsme tam chybět. Především chci poděkovat organizátorům za volnou vstupenku a taktéž jim pogratulovat ke skvělé organizaci celého veletrhu. Jaké to tam bylo?

OVAGAMES 2024 + E-Motion Park Ostrava

Protože jsme veletrh navštívili i vloni, už jsem věděl, co asi můžeme očekávat. Na první dobrou to vypadá, že prostor E-Motion Park není úplně ideální pro pořádání takto rozsáhlé akce. Nic nemůže být dále od pravdy. Organizátoři odvedli skvělou práci a do limitovaného prostoru se jim podařilo vmáčknout celou VR sekci, závodní sim-racing sekci, několik pohovek s obří televizí a PlayStation 5 nebo Xbox Series, čítárnu, merch stánky… no prostě tady člověk nevěděl, kam se má dřív dívat.

Vyzkoušet si hru nebo zúčastnit se soutěží bylo na vás. Co mě moc mile překvapilo byla čekací doba. Ostatní návštěvníci byli uvědomělí a nikdo u jednoho počítače neseděl celý den. Každý měl možnost vyzkoušet si všechno, co OVAGAMES 2024 nabízelo. A takhle by to má být!

Když v hlavní roli jsou videohry

Další potěšující faktor byl věkový rozdíl všech návštěvníků. Potkali jsme začínající hráče, kterým přecházely oči ze všeho RGB podsvíceného hardware, pak jsme ale potkali i starší ročníky, které ocenily přítomnost PlayStation 2 a možnost vyzkoušet si ty nejvíc legendární pecky jako NHL 2002, Gran Turismo a podobné. Člověk by si myslel, že nával bude u super moderního DOUBLE PC – X DIABLO, ale ne. Tady se občas stála fronta na klasickou PS2! To moje srdíčko zaplesalo 

@Techraj.cz

Dalším a rozhodně ne posledním doprovodem programu byla obří stage, kde probíhaly soutěže, hádanky, ale i rozhovory nebo vyhlašování výsledků soutěží. Budu se opakovat, ale způsob, jakým organizátoři vecpali takové obrovské množství stanovišť do poměrně malého prostoru, tady se sluší smeknout.

@Techraj.cz

Přestože jsme se zúčastnili veletrhu pouze v neděli, nakonec jsme tam strávili téměř celé odpoledne a odjížděli jsme plní dojmů, radosti a také nových nápadů a směrů, kterými se gaming vyvíjí. Mimo hraní si mohli návštěvníci vyzkoušet i jízdu na přilehlé trati pro e-motokáry, což bylo fajn osvěžení od celodenního hraní. 

Do dalšího ročníku přejeme organizátorům ještě více úspěchu a dalších podobných akcí. Především protože, ty největší herní veletrhy se odehrávají v největších městech republiky a Ostrava si svůj program taky zaslouží. Držíme palce a těšíme se zase příště!

X