Palworld má nejúspěšnější start v historii Steamu!

Pokémoni s bouchačkami se stali obrovským hitem jak na Steamu, tak u všech hráčů. Podle počtu současně hrajících hráčů se stala třetí největší hrou v historii služby Steam a dosáhla největšího startu, jaký kdy tato platforma zaznamenala. A to je nutno upozornit, že hra je zatím ještě v předběžném přístupu.

Volím si tebe! Plus Ákáčko...

Po třech dnech uvedení na trh dosáhl Palworld na Steamu (podle SteamDB) nejvyššího počtu současně hrajících hráčů 1 582 482. Do tohoto obrovského čísla nejsou zahrnuti ani hráči z Xboxu, Microsoft Store nebo Game Pass. Díky tomu se hra Palworld stala třetím nejvyšším počtem současně hrajících hráčů v historii služby Steam, hned po hrách CS:GO/Counter-Strike 2 (1 818 773) a PUBG: Battlegrounds (3 257 248).

@steam

Ale Counter-Strike potřeboval roky a PUBG měsíce, aby dosáhli svých maxim, kdežto Palworld zvládl svůj šílený počet hráčů za pouhých několik dní. Toto číslo jej řadí za vrcholy hráčů v úvodním týdnu na Steamu u her jako Cyberpunk 2077, Elden Ring a Hogwarts Legacy. Již nyní více než ztrojnásobil hráčskou špičku Valheimu, další největší survival hry na platformě. 

Jak vývojáři potvrdili na Twitteru, hry Palworld se na Xboxu a PC prodalo více než 5 milionů kopií, a to ani nepočítáme hráče s Game Passem. Hra však zaznamenala kontroverzní úspěch, přičemž někteří tvrdě kritizovali, jak moc se mnohé návrhy příšer podobají skutečným Pokémonům. Šéf Palworldu některé z těchto obav rozptýlil slovy: „Nemáme absolutně v úmyslu porušovat duševní vlastnictví jiných společností.“ 

A co vy? Už jste se také vydali chytat tyto potvůrky? Nebo vám tenhle šílený mix nic neříká?

X