Pc verze The Last of Us Part 2 má být připravena již několik měsíců

Podle spolehlivého informátora Billbil-kuna z Dealabs je vývoj PC verze The Last of Us Part 2 od Naughty Dog dokončen.
Ve skutečnosti byla práce na této portaci prý ukončena již v listopadu minulého roku.

Billbil-kun spekuluje, že Naughty Dog zatím zdržuje oznámení této PC verze, aby propojil její vydání s druhou řadou televizní adaptace The Last of Us od HBO.
Další série seriálu je momentálně naplánována na rok 2025 a i když se nezabývá celým druhým dílem hry, pravděpodobně by to posílilo prodeje jakéhokoli simultánního vydání, což je rozumné předpokládat.

Naughty Dog již vydal první díl The Last of Us na PC, společně s DLC Left Behind.
Mezitím vydal remasterovanou a nativní verzi pro PlayStation 5 The Last of Us Part 2.
Tento remaster přinesl několik dalších vylepšení, jako je například nový roguelike survival mód No Return a hratelné Lost Levels.

Není překvapením, že se The Last of Us Part 2 nakonec dostane i na PC.
Sony postupně uvolňuje své dříve konzolově exkluzivní hry na Steam již několik let, a tituly jako God of War z roku 2018 a Horizon Zero Dawn již byly přidány na tuto platformu, nějnovější příspěvěk je Ghost of Tsushima a poslední oznámenou hrou je God of War Ragnarök naplánovaný na září.

@HBO

Možná je vydání The Last of Us Part 2 na PC jedním z „několika samostatných singleplayerových projektů“, o kterých mluvil šéf studia Neil Druckmann dříve tento týden.
Taktéž uvedl, že Naughty Dog „nebude navždy studiem The Last of Us„.

Ke konci minulého měsíce Hermen Hulst více osvětlil strategii společnosti pro přechod svých her na PC.
Zatímco výkonný ředitel uvedl, že live service budou vydány současně na PC, tým se při přenášení svých singleplayerových a narativně zaměřených titulů na další platformu drží spíše „strategického“ přístupu.

X