PlayStation 5 přichází s velkou aktualizací systému

Společnost Sony vydala novou aktualizaci systému pro PlayStation 5, která má ovlivnit hlavně zvukové a sociální funkce a dotknout se má i přístupnosti systému. Některé z přidaných funkcí přitom oficiálně přicházejí z dosavadní beta verze. No, ale co se tedy změní pro nás? 

PlayStation
@sony

Z beta verze se k nám tedy oficiálně dostává třeba využití druhého ovladače s funkcí DualSense nebo nové zvukové možnosti, jako například využití 3D zvuku, poháněného technologií Tempest 3D AudioTech na HDMI zařízeních s podporou Dolby Atmos. Přizpůsobena bude také relace pro více hráčů a dočkáme se i větší podpory M.2 SSD disků, nyní budeme moct zapojit SSD s 8 TB kapacitou.

Díky aktualizaci služby PS Remote Play nyní budeme moct streamovat hry z konzole také do zařízení se systémem Android TV OS 12. Služba už nyní umožňuje streamování do chytrých telefonů s iOS a Android, počítačů a přes domácí síť.

@blog.playstation

Co je ale zajímavé, nyní už nemusíte svoji rodinu budit nepříjemným pípnutím při zapínání nebo vypínání konzole. V nastavení systému konzole bude nově možnost tento zvuk úplně ztlumit. No a pokud využíváte mobilní aplikaci PS App, i zde budou nové možnosti, jako reagování pomocí emotikonů a zobrazení sdílené obrazovky jiného hráče. 

Než se ale vrhnete na prozkoumávání nových možností PlayStationu, víte, že už vyšel teaser na očekávaného Aquamana 2? My totiž ano a sepsali jsme pro vás o něm pár informací. 

X