PlayStation dobývá svět

Společnost Sony se stává historicky první společností, která prodala více než 500 milionů kusů vlastních konzolí.Naproti tomu třeba Nintendo zaostává s počtem něco málo přes 400 milionů. Na druhou stranu se do součtu nezapočítávají kapesní konzole, takže čísla mohou zkreslovat. Kartami může zamíchat ještě Microsoft se svými konzolemi. Ale bohužel od této společnosti nemáme žádné oficiální vyjádření o prodejích Xbox One ani Xbox Series X/S. Podle odhadů, to ale nebude stačit ani na Nintendo, takže Sony může být s největší pravděpodobností v klidu.

Nedávno společnost Sony oznámila aktualizované údaje o svých oficiálních prodejích. Nutno podotknout, že se jí tento milník podařil i přes prvotní komplikace s dodávkou konzole nejnovější generace.

PlayStation
@Sony

Když se podíváme na jednotlivé generace herních konzolí, tak nám čísla skáčou nahoru a dolů. Je to docela paradox, ale podívejme se na konkrétní hodnoty.

Je vidět, že vyšší čísla prodeje má každá druhá konzole. Uvidíme, kam až se vyšplhá PlayStation 5.

Tak kolik z vás se může pochlubit, že si v průběhu života pořídilo všechny generace herních konzolí PlayStation od společnosti Sony?

X