PlayStation o Call of Duty jen tak nepřijde, tvrdí Microsoft.

Nekonečná sága souboje Microsoftu a Sony, ohledně série Call of Duty má další pokračování. Po akvizici Activision Blizzard společností Microsoft, se na internetu rozhořely diskuze, jak americký gigant přistoupí ke sdílení nově vycházejících her ze série Call of Duty, na konzole PlayStation. Nastala tady přirozená obava, že si Xbox nechá všechny další CoDka jen pro sebe a svůj Game Pass. Microsoft ale tvrdí něco jiného. PlayStation hráči se nemusí bát?

PlayStation o Call of Duty nepřijde!

Do popředí celého sporu se dostal samotný šéf Xboxu Phil Spencer. V posledním prohlášení ujistil všechny hráče, napříč platformami, že aktuálně nemají v plánu, uchovat sérii Call of Duty čistě pro konzole Xbox Series nebo Xbox One.

Hry ze série Call of Duty zůstanou na PlayStationu tak dlouho, jak dlouho tady bude existovat, byť jediná konzole PlayStation, na kterou to půjde vydat!

Phil Spencer
@Activision Blizzard

Výhra pro všechny?

Jak se zdá, skutečně se strachovat nemusíme. Nic nenaznačuje tomu, že by se Call of Duty mělo z konzolí PlayStation poroučet. Nasvědčovat tomu může fakt, kdy aktuální díl Modern Warfare 2 zažívá nejúspěšnější launch v historii série. Údaje z PlayStation Store říkají, že v historii tady nebyl díl CoD, který by byl úspěšnější včetně předprodeje a day one prodejů. Samotné Sony na svém Twitteru pogratulovali Activision Blizzardu k dosaženému milníku! Vypadá to, že tahle sága si najde šťastný konec.

 

X