Postal: Brain Damage aneb sny na steroidech

Netradiční, postapokalyptická, akční střílečka Postal má netradiční, snový, akční spin off. Tentokrát se nebudete snažit přežít v postapo světě, ale vydáte se do šílené mysli Postal chlápka, taky známeho jako Postal Dude. Řeknu vám z tohohle výletu se budu vzpamatovávat dlouho.

@techraj.cz

Podivné sny nebo noční můry

Sny jsou zvláštní i když žijete normální život, kde se nic moc neděje. Když ale žijete v postapo světě, před spaním si dáte něco tvrdého na dobrou noc a doplníte něčím na lepší náladu, tak se vám může stát, že vaše sny jsou dost velkej bizár. V Postal: Brain Damage nečekejte smysluplný, taky pokud sérii Postal, ze které hra vychází, znáte, tak ani smysluplný příběh nečekáte. Je to jednoduché Postal chlápek usnul a prožívá své sny, plné bytostí, které ho chtějí zabít. Celý sen začíná na předměstí, no možná je to spíš noční můra. Jde po vás kdekdo psy, pravičácký dědulové s brokovnicí a létající prodavači hamburgerů. A to je ještě to úplně nejnormálnější s čím se setkáte. Čím dál postupujete hrou tím bizarnější nepřátelé na vás čekají. V každé úrovni se snažíte prostřílet až na konec a přitom sbíráte zbraně, plakáty, klíče a další. Postupně nasbíráte slušný arzenál zbraní, ale na začátku máte jen své dvě ruce a dvě nohy. Jo a vlastně ještě vaší moč. Tou  můžete spouštět různé spínače a pokud naleznete pálivou omáčku, tak můžete zapalovat i nepřátele. Logicky ne. 

@techraj.cz

Něco mi to připomíná

Pokud jste dítě devadesátek nebo jste aspoň v té době byli aktivní hráči, hned po spuštění se ocitnete v dosti familiárním prostředí. Což samozřejmě není vůbec žádná náhoda. Mě osobně napadl jako první Duke Nukem, jo asociace je velmi snadná, hláškující chlápek střílející po všem, co se hne. Výše zmíněné době odpovídá i grafický design a hudební výběr. Jak bývalo zvykem, můžete se těšit na metalové vypalovačky, kdykoli se dostanete do akce. Ovládání je celkem standardní, jen kamera byla ze začátku dost divoká, dokud jsem v nastavení nestáhla citlivost. Když už jsme u nastavení mimo jiné si tam můžete nastavit i to jak často bude Postal chlápek hláškovat, když někoho zabije nebo i jen tak mezi řečí. 

@techraj.cz

Pro normální lidi nevhodné

Postal: Brain Damage je pořádně bizarní jízda, která vás často donutí kroutit palicí tak, až se budete bát, že vám upadne. Skvěle vystihuje podivnou atmosféru snů, kde to dává smysl, jen pokud to smysl nedává. Pokud se vám někdy zdál podivný sen, tak to vynásobte 500 krát, přidejte spoustu zbraní, krve a fekálního humoru a budete mít tak trochu představu, co je tahle hra zač. Prostě pokud vás věci jednoduše znechutí, tuhle hru nezkoušejte. Ale jestli tyhle věci neřešíte a trocha góru vás neurazí, je to zábava. Taková lehce zvrhlá oddechovka.

Hodnocení

Název hry: Postal: Brain Damage

Vývojář: CreativeForge Games
Vydavatel: Running With Scissors
Žánr: akční FPS
Multiplayer: Ne
Platformy: PS5

Autor: Speedy

Celkový dojem

Postal: Brain Damage je šílená akce, při které nebudete vědět kam střílet dřív, natož abyste našli smysl v tom, co se kolem vás děje. To ovšem taky může být tím, že v tom žádnej, hlubokej smysl není. Což ale neznamená, že to není zábava. Tak se uvolněte, přestaňte přemýšlet a užijte si tu skvělou i když občas nechutnou zábavu.

-
4

Klady

vtipné až šílené

rychlý spád

Zápory

kamera

pro někoho to může být až moc nechutné

X