Project Planet – Earth vs Humanity Recenze

Sen o hubení lidstva se nyní stává realitou! Nejenom robot Bender je nyní viditelně potěšen, ale i spoustu misantropických občanů této planety. V této hře se koneckonců ujmeme buď řádně rozmrzelé Matky Země, a nebo právě lidí, kteří musí přežít její řádění… něco jako když vaše máma přijde po šichtě domů a vy jste zapomněli umýt nádobí.

Národy všech zemí, spojte se!

Project Planet můžete hrát i sami, ale rozhodně větší zábavu si užijete s přáteli. Jedná se totiž o veskrze párty hru. Ke hraní vám stačí hra, ostatní používají k ovládání mobilní telefony. A jak to tedy vlastně funguje? Planeta Země už má dost otravných lidí a rozhodne se, že se jich zbaví jednou provždy. Takže buď na lidstvo pošle smrtící virus, obří hurikán, nebo nálet smrtících asteroidů.  

@steam

Cíl planety je tedy vymazat lidské pokolení ze svého povrchu jednou provždy. Samozřejmě lidem se její nápad moc nelíbí a budou se snažit dělat všechno proto, aby lidstvo přežilo… Až na to, že vůbec! Lidé jsou lidé, a pro většinu z nich je hlavní vlastní profit, což je i myšlenkou této kooperační hry. Dalších pět hráčů se ujme role světových vůdců, průmyslu, médií, vědců, a klasického lidu. Zvládnou společně spolupracovat, nebo země jednou provždy zvítězí?

@spielecheck.gg

Soudný den přichází

Těchto pět mocností musí čelit začátkům katastrofy a pomocí rozhodnutí odrážet následky různých krizí, které si planeta na vás nachystá. Každý hráč vidí u sebe i ostatních jeho momentální vliv a sílu dané frakce. Když lidstvo dokáže přežít katastrofu, tak vyhrává ta frakce, co má největší vliv. Onen vliv se používá při krizích, které planeta na vás během kol posílá. Čím větší krize, tím více dohromady musí frakce dát vlivu. V této chvíli je nasnadě hrát velice chytře. Můžu doufat, že jiný hráč vloží vlivu víc, a vy se v tom případě nemusíte tolik snažit a v dalších kolech budete mít výhody… a nebo si to takhle řekne každý a krize se nezvládne překonat. V tom případě ztráty na životech jdou do řádů miliard, a vy se musíte s ostatními setsakra ohánět, aby vůbec ještě někdo přežil. Soupeření mezi hráči funguje tak, že například světoví vůdci vydají příkaz, ale média zprávu překroutí, čímž získají body pro sebe, a vůdcům uškodí.

A jak to vlastně všechno vypadá? Nečekejte nějaké grafické orgie, většinou budete koukat na planetu, jak ji zaplavuje vybraná katastrofa. Nicméně, abych byl fér, tak planeta je vyobrazena opravdu detailně a i katastrofy jsou velice dobře zpracovány. Musím pochválit i skvělé prostřihy např. z televizních reportáží, které prohlubují současnou situaci a dodávají tak celé hře větší zážitek. Český jazyk přítomen není, ale vlastně to není zas tak na škodu, stačí vám vlastně vědět, že pokud něco neuděláme, tak všichni chcípneme :-D. Hru jsem si vyzkoušel rovnou s přáteli a náramně jsme se u ní bavili, i když na začátku nám přišly pravidla trošku zmatečně vysvětlené. Pokud jste vždycky tajně snili o vyhubení lidstva, zde máte zcela legální příležitost!   

Hodnocení Redakce

Název hry: Project Planet - Earth vs Humanity

Vývojář: Fifth Harbour Studios
Vydavatel: Fifth Harbour Studios
Žánr: Kooperativní párty strategie
Multiplayer: Ano
Platformy: PC

Autor: Raven

[ Koupit ]

Celkový dojem

Velice povedená párty hra, kde musíte spolupracovat, ale i snažit dosáhnout svých cílů. Na následující podzimní večery ideální zábava!

-
4

Klady

+ Taktizování i spolupráce

+ Hraní za planetu

 

Zápory

– Ze začátku zmatečné vysvětlení pravidel

– Hraní s AI není taková zábava

X