První sezóna Suicide Squad je katastrofa

První tři měsíce roku 2024 přinesly 3 live service hry vydané s velmi krátkým časovým rozestupem. Pouze jedna se však těšila nadšení ze strany jak hráčů, tak kritiků, a to výborní Helldivers 2. Naopak pirátské Skull and Bones vyvolalo převážně znuděné a podprůměrné „meh“ na obou stranách, ale našlo se i pár méně náročných hráčů, kteří v pirátské akci od Ubisoftu našlo zalíbení. Zůstává nám tak Suicide Squad: Kill the Justice League od legendárního studia Rocksteady, které před pár dny získalo první sezónu. Bohužel, stejně jako základní hra, i sezónní update vyvolal v hráčích v podstatě pouze negativní dojmy.

Základní verzi Suicide Squad, přestože nabídla pár zábavných funkcí jako například netradiční způsob pohybu po městě, sužovalo mnoho problémů. Od repetitivního obsahu, otravného scénáře, hloupého a místy až urážlivého příběhu, po extrémně nízký počet typů nepřátel nebo nepříjemnou formu monetizace. Hra nezískala mnoho hráčů již ze startu, maximální počet současně hrajících hráčů na platformě Steam sotva přesáhl 13 tisíc, což ve hře, která vznikala přes 9 let a stála studio Warner Bross několik set milionů dolarů, je jednoduše katastrofální. Velmi rychle však aktivní počet hráčů rapidně klesl a jen ve špičce přesáhl 1000 současně hrajících. Těchto pár aktivních nadšenců však doufalo, že s příchodem první sezóny by se situace mohla otočit. Nebylo by to poprvé, kdy spuštění live service hry nedopadlo dobře, ale slušný sezónní nášup nalákal nové hráče. Bohužel, jen hodiny po spuštění první sezóny bylo i těm nejzarytějším fanouškům jasné, že ani Joker tuto hru nezachrání.

Prvním zásadním zjištěním byla lež, kterou Rocksteady svým fanouškům naservírovalo před vydáním hry. Joker byl přislíben jako okamžitě přístupná postava, kterou hráči dostanou zdarma. Realita je však taková, že hra se po spuštění pokusí Jokera prodat za 10 euro. Druhá možnost, jak postavu získat sice je zdarma, ale vyžaduje podstatou časovou investici v podobě hodin a hodin grindu. To by samo o sobě nemuselo být tak zlé, problém je že sezóna nepřinesla v podstatě žádné nové mise. Několik původních misí sice dostalo kosmetické změny, ale samotný obsah a cíl misí je totožný. Vezmeme-li v potaz, že misí bylo ve hře málo od začátku, tento grind se rychle změní v neúnosnou nudu. Tím to ale nekončí, hra totiž samozřejmě nabízí Battle Pass. Ten, stejně jako Joker, je možné plnit způsobem grindu misí, ale hráči vypočítali, kolik misí je nutné splnit pro jeho dokončení a dostali se k ohromující cifře 1520 splněných misí. Druhou možností je kupovat si jednotlivé levely.

Této situaci pak nepomáhá fakt, že sezóna nepřinesla ani jakkoliv zajímavý příběh. Při spuštění hry se hráč může podívat na kratičký animák, vysvětlující jak se tato mladá a „nejistá“ verze Jokera dostala do světa hry (nejedná se o Jokera který vystupoval v Arkham trilogii) a po získání Jokera do party následuje další, kratší cutscéna, během které je Joker přijat do Suicide Squad. To je vše. V době psaní tohoto článku hraje hru 500 lidí skrze platformu Steam. Zpravidla počty hráčů na jiných platformách více méně zrcadlí situaci na Steamu. Maximum aktivních hráčů za posledních 24 hodin pak bylo 853.

X