PS5 exkluzivka potvrzena na Xbox!

Původně exkluzivní hra na pátý Playstation, Ghostwire: Tokyo, přijde i na herní mašiny od Microsoftu. Zahrajete si tuhle duchy nabitou akci na svém Xboxu?

Sayonara Duchu-san, Welcome Ghost

Než si Microsoft s Bethesdou řekli svoje ano, tak Sony podepsalo s Bethesdou smlouvu o časových exkluzivních hrách pro svůj Playstation. Mezi tyto hry patří například povedená akce Deathloop, která sklízí vesměs kladné ohlasy, a již zmíněný Ghostwire: Tokyo, který vyšel na PS5 začátkem tohoto roku. Hra sice nedosahuje tak kladných recenzí jako Deathloop, ale zajímavé je, že jako jedna z mála her zůstala opravdu jen na Playstation 5, a to i po dvou letech od vydání konzole na trh. Po akvizici Microsoftu s Bethesdou se předpokládalo, že se Ghostwire: Tokyo ukáže na i na Xbox. To se potvrdilo díky oficiálnímu artworku, který Beteshda odhalila ve své pobočce v Londýně.

@alphacoders

Fandové hry, kteří čekají, že hra vyjde ještě tento rok, si však musí nechat zajít chuť. Smlouva si pojišťuje roční exkluzivitu na Playstation a to znamená, že na Xboxu se hry nedočkáme dříve jak 25. března 2023. Jakmile se hra ovšem dostane na Xbox, je téměř jisté, že se v den vydání objeví na službě Game Pass. Šéf Xboxu Phil Spencer uvedl, že jedním z důvodů, proč Microsoft získal Bethesdu, bylo zajištění většího množství obsahu pro předplatitelskou službu Game Pass, a proto by nedávalo smysl, aby Ghostwire: Tokio bylo výjimkou. Hra by poté následovala stopy Deathloopu, který se taktéž objevil v den vydání v Game Passu.

Ghostwire: Tokyo je poslední hrou ze smlouvy Bethesdy a Sony což znamená, že další hry studia, jako například očekávané RPG Starfield a co-op FPS Redfall, se dostanou v den vydání do Game Passu jako exkluzivní hry pro Xbox.

X