PS5: Obětí vlastního úspěchu?

Životní cyklus PlayStationu 5 se podobá spíše sprintu než maratonu. Sotva se konzole rozkoukala na trhu a už se blíží do finále. Sony si sice stanovila ambiciózní cíle, ale realita je holt jiná. Prodeje PS5 zaostávají za očekáváním a konzole se tak pomalu chystá do důchodu.

Ještě před třemi lety se zdálo, že PS5 je na nejlepší cestě stát se nejprodávanější konzolí v historii. Prodeje šly nahoru jak raketa a fanoušci šíleli po exkluzivních titulech. Jenže pak udeřila pandemie, ceny komponentů vzrostly a konkurence se zostřila.

Sony se sice snažilo situaci zachránit agresivními marketingovými kampaněmi, ale ani to nestačilo. PS5 se tak pomalu, ale jistě blíží do finále své kariéry. A co bude dál?

Nová generace klepe na dveře

Vzhledem k tomu, že PS5 se blíží do důchodu, je nasnadě otázka, co bude dál. Sony zatím oficiálně nepotvrdila vývoj PS6, ale spekulace se množí.

Jedna z teorií hovoří o tom, že PS6 by mohla být uvedena na trh již v roce 2027. To by znamenalo, že životní cyklus PS5 by byl o poznání kratší než u předchozích generací.

"Při pohledu do budoucna se PS5 dostane do poslední fáze svého životního cyklu. Proto budeme klást větší důraz na rovnováhu mezi ziskovostí a prodejem. Z tohoto důvodu očekáváme, že roční tempo prodeje hardwaru PS5 začne od příštího fiskálního roku klesat."

Naomi Matsuoka (Víceprezidentka Sony)

Co se stane s exkluzivními tituly?

Sony slíbilo, že do dubna 2025 nevydá žádnou velkou hru ze současných herních sérií. To znamená, že fanoušci si budou muset na další God of War nebo Spider-Mana počkat.

Je ale možné, že Sony chystá trumfy v rukávu. Třeba se chystá odhalit zbrusu novou exkluzivní hru, která bude tahounem prodeje PS6.

A co vy? Jste smutní, že PS5 už pomalu končí? Nebo se už těšíte na PS6?
X