Ravenových TOP 5 nejlepších JRPG postav

Přišel čas se znovu podívat na další TOPku, a jelikož už každý ví, že jsem fanda východních RPG, tak jsem sestavil žebříček těch nejzajímavějších postav. Nemusí se vždycky jednat o hlavní postavu, přece jenom tyto hry jsou proslavené zajímavými charaktery napříč celým příběhem. A aby to bylo složitější, tak ze série Final Fantasy vyberu jen jednu postavu. Enjoy!

5. Evan Pettiwhisker Tildrum - Ni No Kuni II

Ni No Kuni II jsem si oblíbil hlavně kvůli stylizaci studia Ghibli. Mám velice rád film Můj soused Totoro, který patří k mým nejoblíbenějším z celé tvorby pana Mijazakiho. V této hře se postava jménem Roland dostane do překrásného fantasy světa, kde zrovna probíhá státní převrat a jediný přeživší z královské rodiny je právě malý Evan. Celou hru sledujeme Evana, který se musí z malého dítěte stát vladařem svého království. Po boku má Rolanda, který mu bývá moudrým rádcem a mentorem; přece jenom je v našem světě prezident, takže o chodu a ekonomice něco málo ví. Evanovi celou hru držíte palce a prožíváte s ním celý jeho vývoj od malého chlapce po vůdce svého lidu.

@Bandai Namco Entertaiment

4. Hendrik - Dragon Quest XI

Odjakživa jsme měl moc rád rytíře. Nešlo jenom o jejich krásné zbroje a zářivé meče. Líbila se mi vždy jejich oddanost, odvaha a smysl pro čest a spravedlnost. Hendrik je přesně ten typ rytíře, který ale zároveň má i svoji hlavu, a když je přesvědčený že rozkazy jeho krále už překračují meze, tak se nebojí postavit na stranu dobra. SPOILER ALERT! Ze začátku Hendrik našeho hlavního hrdinu nahání a je přesvědčen, že to on je zkázou tohoto světa. Samozřejmě postupem času se k partě přidá a jedná se o jednoho z nejlepších parťáků z všemožných JRPG partiček.

@Square Enix

3. Solaire of Astora - Dark Souls

Přestavte si vaši nejhorší noční můru… nic se vám nedaří, prožíváte nespočet smrtí, a po prvním bossovi máte chuť hru navždy vypnout a smazat… a pak se objeví tenhle chlápek se sluníčkem na hrudi. Podá vám ruku, a řekne že všechno bude daijoubu. V téhle chmurné hře, kde se vás všechno snaží zabít, je Solaire opravdu takovým sluncem, a jeho nesmrtelné „Praise the Sun“ se bude linout po celou dobu vašeho hraní. Přiznám se, že nedělám hluboký research příběhů v Dark Souls, ale i to málo, co vím, mě stačí, abych si Soilarea navždy zamiloval.

@Bandai Namco Entertaiment

2. Dohalim il Qaras - Tales of Arise

Poslední hra ze série Tales mě velice příjemně překvapila a vystřelila velice vysoko v mém žebříčku oblíbených titulů. Sám Dohalim, kterého časem dostaneme do party, je velice krásně napsaní postava. Jako šlechtic moc nezná zvyky a obyčeje poddaných. Ve hře najdeme spoustu komických situací, které neumí a na které mu pomáhá služebnictvo. Nicméně je velice moudrý a laskavý člověk. Empatie mu rozhodně není cizí a jako každý z JRPG her, si z minulosti s sebou táhne temné břímě. V Tales of Arise je celá partaj napsaná velice dobře, ale Dohalim il Qaras ve mne zanechal největší stopu. Milovník hudby, vychovaný a zároveň citlivý a empatický člověk.

@Bandai Namco Entertaiment

1. Sephiroth - Final Fantasy VII

Jednokřídlý anděl je zpět… Sephiroth je prostě Darth Vader herního světa. Když se tento zlosyn v roce 1997 objevil na našich PlayStationech, tak si okamžitě získal náš respekt a i sympatie. Není to jen klasický padouch, který chce zničit svět pro vlastní potěšení, jeho minulost je temná, a kolikrát u jeho proslovech budete soucitně kývat hlavou. Je to jeden z největších herních záporáků a také největších herních postav vůbec. Nemůžu se dočkat druhé části remakeu sedmičky, abych zase stanul tváří v tvář tomuto ztělesnění všeho lidského strachu a obav.

@Square Enix
X