Ravenův TOP 5 herních znělek

Už je to nějaká doba co jsem dělal svojí osobní TOPku, a jelikož mne tento koncept velice baví, rád bych se s vámi podělil o mých TOP 5 nejoblíbenějších herních znělek. Ukousl jsem si celkem velkého sousta, protože jsem milovník hraní a muziky, a vybrat pouze 5 vyvolených pro mne bylo dost těžké… Tak se pojďme společně podívat, jak jsem se s tím popral. 

5. Kirby and the Forgotten Land - Running Through the New World

Na pátém místě se nachází zároveň nejmladší skladba mého listu. Když jsem si čerstvě pořídil Nintendo Switch, tak jsem samozřejmě zkoumal jejich exklusivní hry a narazil jsem na demoverzi právě Kirbiho. I v tom  kousku, co jsem hrál, mne naprosto učarovala právě znělka z prvního levelu. Je to přesně takový ten song, při kterém se budete s ovladačem v ruce pohupovat do rytmu a s  úsměvem na tváři pobíhat po městě a vdechovat všechno, co jde.

4. Nioh - Ayakashi III (White Tiger boss)

Už už se na čtvrtou příčku rval Vordt of the Boreal Valley z Dark Souls 3, ale na poslední chvíli přiskočil Bílý Tygr Ishida z rubačky Nioh a přesvědčil mne, že jeho znělka je jedna z nejhezčích z všemožných boss fightů. Jemná, a přitom razantní hubna v japonském stylu vás naprosto pohltí a stalo se mi, že jsem bosse ani nechtěl porazit, jen abych si mohl ještě chvíli vychutnávat tuto nádhernou skladbu.

3. Castlevania - Bloody Tears

Jestliže sledujete na YouTube různé muzikanty, kteří coverují znělky z her, určitě jste museli narazit právě na Bloody Tears. Tato skladba se objevuje v různých hrách upírské série, a rozhodně dokáže navnadit tu správnou atmosféru… Kdykoliv si ji pustím, mám sám chuť si navléct svůj černý plášť a s bičem v ruce vypráskat pár upírů a svícnů.

2. Nier: Automata - Dark Colossus

Tak tady jdeme už hodně do tuhého. Miluju Nier sérii, a když musím vybrat právě jednu skladbu, tak to bude Dark Colossus. Nevím z jaké planety k nám skladatel Keiichi Okabe přicestoval, ale jeho hudba je opravdu kosmická… mix chorálů, varhan a perkusí je naprosto úžasný a celou hru posunuje do nebeských výšin. Ještě musím zmínit skladbu Shadowlord právě z Nier: Replicant, která tomuto kolosu rozhodně šlape na paty. 

1. Final Fantasy VII - One Winged Angel

Když už jsem začal vymýšlet tento seznam skladeb, rozhodně jsem už věděl, co bude na prvním místě. Král japonských skladatelů, Nobuo Uematsu, ve své době vytvořil něco naprosto dechberoucího. Celý OST k Final Fantasy VII už byl tak nádherný, ale pak přijde poslední boss fight s hlavním záporákem Sephirothem a vy nevěříte vlastním uším. Kompletní orchestr se sborem, který hromadně křičí jméno Sephiroth! V roce 1997 to byla naprostá špička co se týče herní hudby a i po tolika letech se drží na vrcholu. 

X