Ravenův TOP 5 hudebních cinematics

Po delší odmlce se vracím s nejnovější TOPkou a v dnešním článku se podíváme na moje oblíbené hudební/herní videa. Určitě máte taky vaše oblíbené hudební trailery nebo klipy, kde nejenom vás zaujme grafika či gameplay, ale i právě hudební stránka. Dejte nám vědět jaké hudební klipy z her mají místo i ve vašem playlistu!

5. Sid Meier's Civilization IV - Baba Yetu

Čtvrtá Civilizace z roku 2005 nemá jen skvělý gameplay a rozsáhlé možnosti, ale i překrásný trailer ve kterém můžeme vidět ty nejzásadnější okamžiky lidstva. Píseň Baba Yetu nazpívaná ve svahilštině dodává celému traileru opravdu epické grády a člověk si ji bude zpívat ještě dlouho po shlédnutí videa… a to ani nemusíte umět svahilsky! společně s gospelovským sborem si budete Baba Yetu užívat při každém poslechu. Krásná skladba co vykouzlí úsměv na tváři. 

4. The Lords of the Fallen - Mother

Když jsem tento trailer viděl poprvé, tak jsem jen zíral s otevřenou pusou! U zírání to neskončilo a musel jsem házet kšticí do rytmu skvělého kytarové riffu. Vývojářům se  výběr skladby k temnému traileru povedl na výbornou a sedí tam jak se lidově říká jako zádel na hrnec! Fanoušci rockové hudby určitě zajásají, protože Glenn Danzig působil v kapele Mistfits a jde o velikána na poli této hudby. Takže meče vytáhnout, lucernu zapálit a volume doprava! 

3. League of Legends - Mortal Reminder

Riot Games nejsou žádní troškaři. Vytvořili fiktivní kapelu Pentakill která vydává hudbu v žánru heavy metal. Jakožto metalového fanouška mne tato kolaborace velice potěšila a kvalita hudby je na veliké úrovni. Přece jen Karthusovi propůjčil hlas jeden z nejznámějších metalových zpěváků – Jorn Lande. Právě metalových hudebníků dělá z Pentakill opravdu plnohodnotnou a originální, ač virtuální kapelu. Plus video k Mortal Reminder je opravdu zábavné a jako bonus uvidíte, jak otravný Teemo dostane kopanec 😀

3. Mass Effect - End Credits

Pro mne asi jeden nejsilnějších herních momentů… Po tom epickém dobrodružství Sheparda a jeho crew jste naplněni emocemi a zážitky… a pak začne v titulcích hrát tato skladba. Je mi fuk že má přes osm minut, tato skladba perfektně vystihuje celý tento masterpice. Je v ní otisknuta celá vaše cesta, vaše rozhodnutí a otevřený konec, když už dobře víte že tohle všechno je jenom začátek něčeho, na co budete ještě hodně  dlouho vzpomínat… ME měl skončit na prvním místě, ale je tu ještě jeden, jeden který bude asi navždy vládnout tomuto žebříčku. 

1. The Elder Scrolls V. Skyrim - Official Trailer

„But… there is one they fear. In their tongue, he’s ‚Dovahkiin‘ – Dragonborn!“ FUS RO DAH!!!!

V roce 2011 přišel tento obří banger! Hudba z traileru má dnes již kultovní status a často si ho pouštím při dlouhých zimních večerech se sklenkou nějakého dobrého pití. Orchestralní variace skladby kterou už moc dobře známe z předchozích TES her se Jeremymu Souleovi povedla naprosto na výbornou a myslím že nejsem sám, kdo si tento trailer pouští i několikrát dokola a vzpomíná na těch x hodin strávených na ledových pláních Skyrimu…

X