Ravenův TOP 5 hudebních her

Jelikož mne muzika provází životem stejně jako hraní her, je jasné, že jsem se už v útlém věku začal zajímat o hry, ve kterých je možnost právě nějak s hudbou pracovat. Když třeba zavzpomínám na staré Music 2000 z prvního PlayStationu,  nebo už více známé Guitar Hero.  Nalaďte si kytary a  dejte si Vincentku na hlas, zvedá se opona pro můj TOP 5 hudebních her.

5. Metal: Hellsinger

Na posledním místě  se umístil benjamínek celého žebříčku. Metal: Hellsinger vyšel poněkud nedávno, a hned si našel čestné místo na mém už tak zaplněném disku. Jelikož jsem i fanda metalové muziky, tak jsem si hru v den vydání vyzkoušel přes službu Game Pass na Xboxu. Jedná se o klasickou sřílečku ve stylu Doomu, jenže rozdíl je takový, že když chcete udělit co největší poškození, tak musíte střílet do rytmu metalové hudby, která vám hraje v pozadí. Zní to šíleně, ale věřte, že to je obří zábava!  Navíc v soundtracku hostují i velké hvězdy metalové scény jako např. zpěvák System of a Down, Serj Tankian. Není nad ten pocit, když si dokážete nastřílet maximální násobič poškození, a v tom vám do toho všeho masakru začne hrdelně zpívat zpěvačka z Arch Enemy… So brutal!  

@steam

4. Patapon

Původní Patapon vyšel na handheldu PSP, a já se k němu dostal až na remasterované verzi pro PS4. Nenechte se odradit primitivní grafikou, protože hratelnost téhle hry je opravdu návyková. Zhostíte se role jakéhosi vůdce kmenu Patapon,který vlastně jakoukoliv akci provádí pomocí bubnů a rytmu. Na každém tlačítku ovladače máte nastavenou notu pro bubínek, a kmen si při pochodu prozpěvuje píseň, kterou musíte zopakovat, aby se posunuli dál. Máte tu písně pro pochod, boj a další akce… Ono se to vlastně dost špatně vysvětluje, když se to tak vezme, radši si pusťte video níže 😀 

3. Crypt of the Necrodancer

Give that man a cookie! Ten, kdo vymyslel už jen slovo Necrodancer, si zaslouží věčné uznání… Tato indie hra dostala mnoho ocenění a i já jsem byl zvědavý, jak může fungovat dungeon crawler a hudební hra… a odpověď? Naprosto skvěle! V krásné pixelartové grafice se vydáte do hlubin dungeonů, kde vaší největší zbraní bude smysl pro rytmus. Soundtrack hry je naprosto boží, a několikrát jsem se přistihnul, že se při hraní kroutím na židli do rytmu… a pak jsem to pokazil a musel jsem začít level od začátku, protože hra je i typu roguelike, takže jedna smrt a jdete pěkně ke vchodu do první lokace. Ale mne to ve finále nevadilo, protože jsem mohl zase naskočit na beat a rozjet dance po kostech a mrtvolách nepřátel. A počkejte, až potkáte zpívajícího obchodníka! To je teprve pořádný raveyard!

2. Hudební levely v Rayman Legends

Přiznávám, že tady se úplně nejedná o komplet hudební hru, ale hej, je to moje TOPka takže si tu můžu dát co chci. 😀 Nicméně, každý kdo hrál tuhle výbornou plošinovku, si určitě vzpomene na hudební levely. S Raymanem jste museli různě skákat a mlátit nepřátele do rytmu písně, která na tom byla to nejlepší. Většinou se jednalo o velmi známe písně jako Black Betty nebo Eye of the Tiger. Obzvláště druhá zmíněná je opravdu bomba, protože vám ji vývojáři nabídnou v takovém mexickém mariachi stylu… a ještě tam sloku bzučí komáři. Tohle je rozhodně trefa do černého!

@steam

1. Beat Saber

Bylo jedno nudné odpoledne a s přáteli jsme se v našem městě vydali do herny, kde půjčovali na hraní VR zařízení. Ačkoliv jsem měl na výběr z mnoha her, celou tu dobu jsem se věnoval českému Beat Saberu. Už jen ten pocit, že máte v ruce světelné meče, a rozsekáváte kostky do rytmu skvělého soundtracku, je k nezaplacení… No vlastně k zaplacení toho bylo hodně, protože jsem si kvůli Beat Saberu pořídil VR pro PlayStation, abych mohl i doma máchat rukama po virtuálních kostičkách. Velké plus je, že se i na větší obtížnost pěkně zapotíte a budete mít slušné kardio. Každému, kdo má možnost si hru aspoň vyzkoušet , tak běžte do toho, nebudete litovat. 

X