Ravenův TOP 5 JRPG her

Jelikož nám dnes vychází nový díl JRPG série Star Ocean, (na recenzi se pracuje) rozhodl jsem se představit vám mých TOP 5 her z tohoto žánru. Jedná se pouze o můj osobní výběr a jestli si myslíte, že neznám nějakou hru či sérii, která by v žebříčku měla rozhodně být, tak se s námi podělte v komentářích.

5. Pokémon Blue

Bylo to na přelomu milénia, kdy jsem dostal svůj první Playstation a kamarád od vedle zase GameBoy Color, a tak často docházelo k sousedské výpomoci, kdy jsme si navzájem konzole půjčovali. Pamatuji si, že měl pouze jednu hru, a to výše zmíněné Pokémony. V té době hodně frčel seriál, ale že existuje i hra, o tom jsem neměl ani ponětí. Stačilo prvních pár minut a věděl jsem, že tyto roztomilé potvůrky mne budou provázet na dlouhou dobu, a i 20 let po vybrání prvního startera jsem si pořídil Nintendo Switch, abych se opět vrátil do dětských let a znovu zažíval vzrušení při soubojích a chytání vzácných Pokémonů.   

@Nintendo

4. Dark Souls 3

Pěkně nás taháš za fusekli Ravene, jen co je pravda… Přiznávám, že tady trošku podvádím. Dark Souls není právě typické JRPG v úplném slova smyslu, ale kluci z From Software jsou Japonci, takže hra má právo tu být… Co vlastně napsat k tomuto veledílu, co ještě napsáno nebylo? Přemýšlel jsem, jestli místo třetího dílu nedát díl první, který mne vlastně na cestu zlomených mečů a ovladačů přivedl, ale nakonec jsem se rozhodl pro trojku. Hratelnost a atmosféra hry je naprosto dokonalá, a i když jsem potom hrál i ostatní hry, ať už od From Software, nebo jiné Soulslike hry, tak Dark Souls 3 pro mne zůstane tím největším klenotem.

@steam

3. Final Fantasy...

Tak tady bych rád citoval známého opraváře slovenských traktorů: ,,Neřešitelný problém hoši“. Celou tuto sérii miluji a hrál jsem skoro všech 15 her. Problém je, že každá z těchto her si zaslouží toto místo, opravdu nemám to srdce sem dát jen jednu. Napřed jsem byl rozhodnutý, že jej dostane díl sedmý, ale to by se zase nelíbilo dílu desátému, na který by zase žárlil díl čtvrtý… Ano, byly tu i slabší díly, které tolik neuchvátily, ale už jen vlastně příběh z roku 1987, kdy první díl měl být poslední hrou zbankrotovaného studia Square (odtud název Final Fantasy), a nyní se z něj stala jedna z největších sérii na světě, je opravdu jako z pohádky.

@steam

2. Persona 5

Pátý díl byl pro mne prvním, který jsem v sérii hrál, a hned jsem si ho zamiloval. Kombinace simulace studentského života, procházení dungeonů a chytání démonů jako Pokémonů je něco, co opravdu dost dobře funguje, a těch sto hodin, které má jen základní příběh, uteklo jako voda. Studio Atlus nám tu nabídlo hluboký příběh, který nás nutí se zamyslel i nad sebou samými. Sledujeme tu partičku studentů, kteří mají schopnost pronikat do podvědomí lidské mysli a dokáží změnit povahu dané osoby. Jen si představte, že byste měli bojovat se zhmotněnou verzí své sobeckosti nebo lakoty. Tohle vše nám Persona 5 nabízí a vřele ho všem doporučuji.

@steam

1. Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age

Než jsem začal vůbec psát tuto TOPku, tak už jsem věděl, kdo bude na prvním místě. Série Dragon Quest u nás není zase tolik známá, ale například v Japonsku je populárnější než výše zmíněná Final Fantasy. Jedenáctý díl má všechno, co by pravé JRPG mělo mít, zábavné tahové souboje, nádherný příběh a skvělý soundtrack. Nenechte se zmást roztomilou grafikou, protože příběh je ve finále celkem temný a ne jedno oko na konci zůstane suché. Platinová trofej na PlayStationu pro mne byla u této hry povinností. Náš hlavní hrdina se, jakožto vyvolený, vydává na dobrodružnou cestu, kde pozná spoustu nových druhů a nepřátel, kteří mají skvěle propracované příběhy, a to vše v nádherném světě plného magie. Za mne je rozhodně Dragon Quest XI zatím zážitek, který ještě žádná hra z tohoto žánru nepřekonala.

@steam
X