Recenze Ghostrunner 2. Chyby se neodpouští

Jsem tu zpět s další recenzí a věřím, že pokud uvažujete nad koupí Ghostrunner 2 od společnosti One More Level, tak tímhle vás přesvědčím zcela určitě.

@Techraj

Než se pustíme do samotného hodnocení, tak bych chtěl poděkovat společnosti 505 Games, která poskytla hru k hodnocení. Moc jsem si ji užil a těším se na další spolupráci.

Ghostrunner se vydal na lov

Ghostrunner 2 je velmi povedený akční nářez, kde se nešetří krví, rychlostí a nádherným kybernetickým prostředím.

V roli Ghostrunnera se vydáme na cestu, abychom zlikvidovali hrozbu v podobě násilnického kultu umělé inteligence, který pronikl do poslední bašty lidstva. K dispozici nám bude nejen stará dobrá katana, ale i ultra rychlá motorka a vylepšené dovednosti, které z Jacka dělají dokonalou zbraň na zabíjení. 

@Techraj

Chyba znamená smrt

Když přišla nabídka recenzovat právě Ghostrunner 2, tak se přiznám, že jsem jásal radostí, ale také jsem věděl, že to bude opravdová zkouška nervů. Každá chyba, kterou zde uděláte, totiž znamená okamžitou smrt. Chyby se zkrátka neodpouští. Jednou minete katanou, špatně doskočíte nebo missnete odražení střely. Je prostě po vás a vy musíte zkrátka ten challenge jet znova. Zkuste si z deseti nepřátel udělat kung pao a pak pozdě přeskočit na další platformu a dát si to znovu. To je prostě na Harakiri.

Tohle všechno má ale i své kouzlo. Hry hrajeme v mnoha případech, abychom čelili výzvám. Ghostrunner 2 je jedna velká výzva, která vám nedá spát, dokud nedojedete level.

Hra probíhá ve velmi rychlém sledu. Sekání katanou a skákání přes celou mapku vás nenechá ani na chvíli vydechnout. Jakmile začnete přemýšlet, je po vás. Hráč musí jednat zcela instinktivně. Na herní styl Rambo tak můžete rovnou zapomenout. Je třeba si nepřátele tahat jednoho po druhém, a to hodně rychle. Zatímco máte fight s jedním, už po vás střílí další tři.

Grafika je paráda, ale příběh jde do pozadí

Grafické zpracování je u Ghostrunner 2 absolutní Numero Uno. Cyberpunkové prostředí s neonovými prvky vás doslova vtáhne do děje. Barva střídá barvu a kolikrát při boji ani nestačíte sledovat, co se kolem vás všechno vyskytuje. Po boji ale určitě stojí za to se trochu zastavit a podívat se, kde se vlastně nacházíte. Ghostrunner 2 jede na Unreal Engine 4 a vývojáři toho využili do nejmenších detailů. Za grafické zpracování si určitě zaslouží zlatého bludišťáka.

Grafika je zcela na prvním místě, ale něco tu přeci jen zaostává. Příběhová linka zde hraje tak trochu druhé housle. Při hraní mi bylo vlastně jedno, co mám za úkol, hlavně když všechny rozsekám a dostanu se dál. Teprve potom se člověk začne věnovat příběhu. Není to ale nic, co by hře uškodilo. To jediné, o co tu jde, je pořádná výzva. 

A co ta hratelnost?

Grafickou stránku máme za sebou. Příběh tak trochu taky. Jak vám to ale bude sedět v ruce? Já jsem si Ghostrunner 2 vyzkoušel na PC a jsem za to opravdu rád. Nejsem moc konzolový hráč a když je třeba provádět úkony rychle i přesně, tak není nad myš a klávesnici.

Chvíli to trvá, než si člověk zvykne na ovládání a reagovat vždy rychle. Načasování je něco, co je tu opravdu klíčové. Opět stačí reagovat o setinu pozdě a můžete si dávat celý ten challenge znovu. Jde to trochu na nervy, ale když to pak už do ruky dostanete, posouvá to celé hraní na novou úroveň. Napadlo mě i jaké by to bylo, kdyby se Ghostrunner 2 hrál pomocí virtuální reality a snímání pohybu. To by bylo pořádný cardio.

Ovládání i celá hratelnost je celkově dost náročná, ale s trochou cviku se z vás stane skutečný cyber-ninja.

Pořídit nebo nepořídit Ghostrunner 2

Tahle otázka vlastně zcela postrádá smysl. Samozřejmě že jedno velké ANO. Pokud máte rádi trochu toho adrenalinu, akce a pořádnou výzvu, tak Ghostrunner 2 je něco, co nesmí chybět ve vaší knihovně. 

Hodnocení redakce

Název hry: Ghostrunner 2

Vývojář: One More Level
Vydavatel: 505 Games
Žánr: slash, action
Multiplayer: Ne
Platformy: Microsoft Windows, Xbox Series X|S , PlayStation 5

Autor: Zitik

Celkový dojem

Ghostrunner 2 je velmi napínavá slash hra, která vás vtáhne do svého cyberpunkového světa. V roli Ghostrunnera Jacka budete kosit nepřátele jednoho po druhém a zbydou po vás jen kusy těl a hektolitry krve. Už dlouho se mi nestalo, že by mě nějaká hra takhle chytla, a to už je co říct. Ghostrunner 2 je něco, co určitě musíte zkusit, než odejdete do videoherního důchodu.

-
4.5

Klady

Skvělé grafické zpracování

Napínavé výzvy

Agilita soubojů

Pěkný hudební podklad

Zápory

Slabší příběhová linka

X