Recenze Minecraft Legends

Představovat Minecraft asi nemusíme. Brilantní nápad vzít kostičky, zasadit je do nekonečného světa, a nechat na samotném hráči vše, co ve světě vznikne. V jednoduchosti je krása. Nám se dostalo obrovské cti, recenzovat nejnovější titul s názvem Minecraft Legends. A věřte tomu, nebo ne, Minecraft dospěl. Za poskytnutí klíče děkujeme týmu Xbox!

Minecraft Legends, aneb když hra dospívá společně s hráči

Vždy jsem měl rád Minecraft. Obyčejné kutání mně dokázalo zabavit na dlouhé hodiny, nemusel jsem nikde stavět obří paláce, stačilo najít pár diamantů, neumřít na creepera, přežít noc. Proto jsem zajásal, když jsme dostali možnost recenzovat úplně nejnovější hru ze série Minecraft. Z prvních záběrů jsem nevěděl, co mám od hry očekávat. Nicméně jsem nezačínal hrát s obavami. Spíše s tím tajemným nadšením, co ve studiu Mojang vymysleli. A musím říct, spadla mi brada!

Tohle totiž zdaleka není ten starý Minecraft, který jsem znal z dob kdy jsem byl mladší. A nebo vlastně je? Minecraft Legends perfektně kombinuje prvky vanilla verze hry, s tím co známe například s předchozího Minecraft Dungeons. Úvodní menu není nijak složité, vyberete si hrdinu dle vlastního uvážení, a…vlastně se můžete pustit do hry. K dispozici máme hned několik módu, mne nejvíce zaujal režim PvE. Pokud byste si ale chtěli Minecraftí zážitek ještě vylepšit, hra nabízí standardní PvP režim, kde je to ale obtížnější, než jsem si zprvu myslel!

Piglini mi napadají vesničky, a tohle si fakt nenechám líbit!

Konečně se ocitám na mapě, a snažím se pochopit, o co tady vlastně jde. Úvodní tutoriál je nutností, ale jakmile jsem jej dokončil, klepal jsem si na čelo, čemu jsem to vlastně nerozuměl. Hra nabízí 4 režimy akcí. Stavící, bojový, těžební, a vylepšení těžby. Ano, v Minecraft Legends pořád musíte těšit materiál, nicméně neděláte to ručně, a neničíte obrovské množství krumpáčů. K těžení zde slouží schránka, která díky hudbě, kterou ji zahrajete, během pár vteřin vytěží vše, v okolí kde ji umístíte. Stavění je také na základě velmi jednoduchých, ale plně dostačujících příkazů. V rychlé volbě si vyberete co chcete stavět, a pak už jen vybíráte místo. Trošku Age of Empires feels, ale zatraceně si to užívám!

Ovládání nikdy nebylo snazší

Jsem ve hře už pár hodin, a jediný problém, který nacházím, je neochota hru vypnout. Graficky je hra na vysoké úrovni, barevně všeho příjemně ladí. Ve světě se objevují známé monstra, i úplné novinky. To hlavně, co mi celé hraní usnadňuje je ovládání. Hru jsem hrál na Xbox Series S, a na ovladači jsem ani jednou nezažil situaci, kdy bych měl problém něco udělat. Vše sedí tak jak má, vše intuitivně najdete, tam kde byste to čekali. Vybírání z panelu rychlé volby pomocí šipek, příjemná, až precizní citlivost u stavění objektů, jednoduchost v souboji. To všechno v kombinaci s plynulým zážitkem ukazuje, že Minecraft Legends ví, co dělá. 

@Techraj.cz

Soubojový systém je kvalitně zpracovaný. Nebojujete totiž jen vy pomocí svého meče. Máte k dispozici velké množství „vojáčků“. Svoje pomocníky si spawnujete u spawneru. Vždy si můžete vybrat jaký typ spolupracovníka si chcete zrovna vzít sebou, každý se hodí na něco jiného. Ze začátku máte možnost mít ve skupině až 30 bojovníků, časem se tento počet dá rozšířit. Když pak jedete slavně do bitvy proti dalším piglinům, kteří mají tendenci ničit vaší vesničku, vše to vypadá jako epická bitva pěti armád. A ano, hra je i trošičku ve stylu tower defence. Pořád to je Minecraft, pořád je to akční adventura, pořád je to strategie. Během hraní se ale odehrávají eventy, kdy na vesničky po mapě útočí piglini. Jediná záchrana nebohých vesničanů jste vy, a vaši companioni. Nemusíte se bát, že byste nějaký útok propásli. Na mapě je vždy pěkně vidět, která vesnice právě zažívá muka. Navíc, fast travelling je ve hře přítomný, a obrana může začít!

Ve dvou se to lépe táhne

Minecraft byl vždy zábava, když ho hrálo více hráčů. A to platí i u Minecraft Legends. Pokud najdete kamaráda, který se s vámi vydá do společné bitvy, zažijete desítky hodin skvělé zábavy. Hra vás nijak neomezuje ve vzdálenosti hráčů. Jeden tedy může bránit vesnici, druhý těžit, nebo objevovat skrytá místa. Váš progres si pak společně posouváte tam, kam si jen přejete. A vítězné poražení všech piglinů a jejich obrovských dungeonů, to je jenom třešnička na dortu.

@Techraj.cz

Hra je navíc v češtině, a jednoduchost celé hry nebrání ani společnému hraní s dětmi. Co je ještě lepší, Minecraft Legends bude součástí Xbox Game Pass, a může si jej tak zahrát prakticky každý, podpora cross platform mezi Xboxem a PC tak dodává jen pomyslnou třešničku na dort. Otázka jenom zní, troufáte si porazit pigliny, a zachránit svět?

Hodnocení Redakce

Název hry: Minecraft Legends

Vývojář: Mojang (Microsoft)
Vydavatel: Microsoft
Žánr: Akční adventura, strategie
Multiplayer: ANO
Platformy: PlayStation 4, 5, Xbox One, Xbox Series S/ X, Nintendo Switch, PC

Autor: Džejkop

[ More ]

Celkový dojem

Minecraft Legends přináší další pohled na hraní kostiček. Spíše strategická hra nabízí nové prvky těžení a souboje. Jednoduchost ovládání a herních mechanik dotváří dojem příjemného herního požitku. Doplnění o multiplayer je dalším obohacením a česká lokalizace to jen potvrzuje.

-
4.5

Klady

Grafické zpracování

Jednoduchost ovládání

Soubojový systém

Česká lokalizace

Zápory

Občasné FPS dropy

X