Recenze Phantom Fury

A máme tu další kousek pro recenzi. Pohodlně se usaďte a pustíme se do toho. Dnes vám chci představit titul s názvem Phantom Fury od vývojářské společnosti Slipgate Ironworks, která stojí i za hrami jako Graven nebo známější Ghostrunner

Chtěl bych ještě poděkovat vývojářům za poskytnutí titulu k recenzi. Přeji hodně úspěchů do budoucna.

Phanton Fury aneb opět musím zachránit svět

Phantom Fury je pokračování titulu Ion Fury, která vyšla v roce 2018. Jde o retro střílečku, která má velmi rychlé tempo a hromada nepřátel, která se na vás valí za každým rohem, vám nedá chvilku klidu. 

Hlavní postava je Shelly Harrison, která se probere uvnitř lékařsko-vojenského zařízení a má jediný úkol. Opět zachránit svět. Jak taky jinak. Musí se zmocnit mocného artefaktu dřív, než padne do nesprávných rukou. Pokud se jí to nepodaří, tak bude průšvih. Jakou má šanci jedna drsňačka proti mnohonásobné přesile, kteří mají za úkol střílet na potkání? Existuje na to pouze jedna odpověď a tu máte ve svých rukách.

Phantom Fury ve stínu svého předchůdce

Retro střílečky jsou fajn. Nostalgicky vzpomínáme, jaké to bylo před patnácti lety, kdy jsme znali jen běhání, střílení, dobíjení a sbírání lékárniček. Nějaký příběh nebo provázanost s okolím nám byla absolutně jedno. Občas neškodí si něco takového opět připomenout, ale všeho moc škodí. První díl Ion Fury byla příjemná změna oproti dnešním titulům a od Phantom Fury jsem očekával něco trochu jiného, že dostaneme něco víc. Bohužel jsem se v tomto zklamal. Pokud máte zájem pouze o bezhlavé utíkání a střílení po všem, co se hýbe, tak je Phantom Fury přesně pro vás. Já ale říkám, že méně je někdy více. Pokračování jsem si zdaleka tolik neužil, jak jsem si myslel.

Určitě to není tím, že by hra byla špatná, ale je to spíš už přesycením obsahu všeho, co máme dnes k dispozici. Podobných titulů je spousta a vyvíjejí se nové. Cesta zpátky asi nebude to pravé, ale to záleží na názoru každého. 

Hratelnost, příběh a grafika?

Pojďme se ale podívat na hru jako takovou. Já tíhnu ve hrách spíše k příběhové části. Rád si vychutnávam zvraty, rozhovory, rozhodování a interakce během hraní. To tu bohužel vše postrádám. 

Co se týká hratelnosti, tak milovníci FPS žánru budou určitěš nadšení. Vybrat si můžeme z velké sbírky zbraní, od elektrického obušku, ruční poloautomatické pistole až po raketomety. Najdeme zde i zvláštní zbraně, třeba pěnomet. Nevím, jak to nazvat jinak. S ním si ale moc zábavy neužijete. Krátký dostřel a ranivost téměř žádná. Proti silnějším nepřátelům by poslouží líp, když jim ho omlátíte o hlavu. Zbraně lze také vylepšovat, což je rozhodně plus. 

Přidat si granátomet na samopal nebo si přidat na zbraň paralyzér? Proč ne. Šup tam s tím.

 A na závěr máte i svoji bionickou paži. Ta dokáže jedním úderem srovnat sebevětšího týpka, ale bohužel se po každé ráně musí dobíjet a jak asi tušíte, tak funguje pouze na malou vzdálenost. Jako nouzovka, je ale k nezaplacení.

Celkově akční část hry je to nejlepší, co se zde dá najít. Nepřátelé nejsou žádní Stormtroopeři, takže vás můžou poměrně snadno provrtat olovem. Na styl Rambo tedy rozhodně ani nemyslete.  

Graficky neočekávejte nic světoborného. Je to retro FPS titul a rozhodně i tak vypadá. Když s tím budete ale počítat, tak vás to mile překvapí. Určitě během hraní naleznete nějaké ty bugy, ale není to nic, co by vás omezovalo během vaší mise. Mně se stalo, že mě nepřítel kopnul skrz zeď domu. Koukala mu noha skrz texturu, ale odprásknout ho nešlo. Stačil granát do okna a ta noha mu v té zdi zůstala už nadobro. 

Přidat Phantom Fury do sbírky, nebo radši ne?

Tohle je otázka, kterou si pokládám celou dobu od chvíle, co jsem hru poprvé zapnul. Jako každý titul, má Phantom Fury své klady i zápory. 

Je to určitě dobrá hra na volný čas, kdy si chcete užít trochu té nostalgie a moc u hraní nepřemýšlet. Jestli jste retro FPS ještě nezkusili, tak rozhodně dávám palec nahoru. Akce, rychlé tempo a svištící kulky kam se podíváš vás určitě pohltí.

Jestli ale máte už nějaký podobný titul za sebou, tak vás tohle asi neohromí. 

Hodnocení redakce

Název hry: Phantom Fury

Vývojář: Slipgate Ironworks
Vydavatel: 3D Realms
Žánr: action, FPS
Multiplayer: Ne
Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 5, PlayStation 4, Nintendo Switch

Autor: Zitik

[ More ]

Celkový dojem

Phantom Fury je opravdu rychlá akční střílečka, kde nebudete mít chvíli klidu. Akce střídá akci a je to super zážitek na pořádné vyblbnutí po těžkém dni. Pokud ale dáváte přednost složitějšímu hraní, tak Phantom Fury vás nenadchne.

-
3

Klady

Akce

Svižné hraní

Systém upgradů

Široký arzenál zbraní

Zápory

Absence příběhu

Opakující se situace

Menší bugy

X