Recenze River Tails: Stronger Together

Je možné přátelství mezi roztomilou kočkou a drsnou říční rybou? Určitě ano, tedy pokud se navzájem potřebují. A někdy se jeden bez druhého zkrátka neobejdou. River Tails: Stronger Together vypráví příběh právě této nesourodé dvojice, která musí překonat spoustu překážet a navzájem spolupracovat aby se dostali na konec své cesty a porazili velkého společného nepřítele.

River Tails
@Steam
Hrát za kočku nebo za rybu? To je to oč tu běží a hlavně se nepohádat

Představte si kočku, která spadne do řeky a zachrání ji drsná rybka. Ale pak se do problému dostane náš rybí kamarád a je tentokrát na kočičákoj aby mu zachránil šupiny. Oba se nakonec spřátelí a právě tady začíná naše cesta plný logických hádanek, zručnosti a i trochu toho nebezpečí. 

Ke hraní je zapotřeba přizvatnějakého kamaráda, kamarádku nebo kohokoliv jiného komu důvěřujete. Je třeba totiž hrát kooperativně a jinak ani nemá cenu to zapínat. Zkoušel jsem to odehrát sám, Hrál jsem na střídačku za oba hrdiny, ale vypadal jsem u toho jako cvok. A navíc zjistíte že máte i málo rukou. 

River Tails: Stronger Together
@Steam

Ještě před hodnocením chci na dálku poděkovat studiu Kid Onion Studio za poskytnutí titulu k recenzi a přeji mnoho úspěchů do budoucna.

River Tails: Strong Together vás nadchce svojí barevností a příjemnou hudbou, ale co ten zbytek?

V první řadě musím podotknout, že se prozatím jedná o hru s předběžným přístupem. Očekávejte tedy spoustu nedodělků a menších výpadků. Co opravdu musím zkritizovat je práce s kamerou. Natáčení kamery je velmi chaotické a dost často nevíte kam zrovna skáčete a nestíháte počítat kolikrát se s kočkou ocitnete ve vodě nebo naopak s rybou na souši. To bych zařadil asi na první místo nedostatků. Další věcí je, že bych spíše uvítal při společném hraní rozdělenou obrazovku. Někomu může to skákání dělat problémy a druhý na něco musí stále čekat, protože kamera zabírá oba zároveň. Je to opět dost nepřehledné.  

River Tails: Strong Together
@Steam

Nějaké ty plusy se ale také rozhodně najdou. Největším lákadlem je z mého pohledu hlavně barevné zpracování hry. Barvy jsou neonově křiklavé a vzhledem k tomu, že se jedná spíše o hru pro mladší ročníky, tak je to jedině dobře. I já ve svém věku jsem si užíval spíš prohlídku krajiny kolem než samotné hraní. Za toto zpracování tvůrcům opravdu tleskám.

Co se týká hudby tak nás celou dobu provází motivující hudební podklad, který kopíruje situace v dané scéně. Když si jen tak skáčeme, tak slyšíme zábavnou a veselou muziku. V případě střetu s nepřítelem trochu přituhne a bicí společně s basy získávají navrch. Není tu co vytknout, ale není to ani nic, co by nám dokázalo vyrazit dech. 

Ani na příběh nesmíme zapomenout. Co když on ale zapomene na nás?

Vím, že většinou bych tímto odstavtem měl začínat, ale bohužel tu příběh jde opravdu hodně do pozadí. Hra River Tails: Stronger Together je zcela postavena právě na vzájemné kooperaci dvou hráčů, takže hlubokou myšlenku tu bohužel nenajdeme.  Nicméně vývojáři se to snaží trochu uvolnit a do videí mezi levely přidávají poměrně zábavná videa, která přinesou určitě nějaké body navíc. 

River Tails: Stronger Together
@Steam
River Tails: Stronger Together ozkouší vaše nervy i přátelství

Na dlouhé zimní večery se hra určitě hodí, ale počítejte s tím, že bude zapotřebí pořádná dávka trpělivosti. Ale s tím si už nějak poradíte a třeba to bude větší zábava než si dokážete představit. 

Hodnocení Redakce
River Tails: Stronger Together

Název hry: River Tails: Stronger Together

Vývojář: Kid Onion Studio
Vydavatel: Gravity Game Arise
Žánr: Arcade, Puzzle game
Multiplayer: Ano
Platformy: Microsoft Windows, Xbox Series X|S , PlayStation 5, Linux, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

Autor: Tomáš Zita

[ More ]

Celkový dojem

Skvělá zábava pro dva, když je venku nepříznivé počasi. Užijete si spoustu zábavy smíchu a také trochu toho hecování. Nicméně pokud nemáte s kým hrát, tak to ani nemá cenu zkoušet.

-
2.5

Klady

Úchvatné grafické zpracování

Příjemný hudební podklad

Vtipné scénky

Zápory

Práce s kamerou

Nezáživný příběh

X