Ředitel Square Enix chce při vývoji her používat více AI

Nový generální ředitel společnosti Square Enix Takashi Kiryu se podělil o novoroční dopis pro rok 2024, ve kterém nastínil své cíle pro nadcházející rok. Velká část dopisu fanouškům společnosti se skutečně šířeji zabývá AI v roce 2023 a tím, jak se na scénu prodraly různé nástroje, které z ní vzešly, včetně ChatGPT.

AI už i v Chocobovi

„Uvedení ChatGPT, který umožňuje komukoli snadno vytvářet písemné nebo překladové texty nebo vést textové dialogy, podnítilo rychlé rozšíření generativních AI,“ píše Kiryu. „Věřím, že generativní AI má potenciál nejen přetvořit to, co vytváříme, ale také zásadně změnit procesy, kterými tvoříme, včetně programování.“

@mobilepress

„Hodláme také agresivně využívat umělou inteligenci a další špičkové technologie jak při vývoji obsahu, tak při vydávání,“ pokračuje generální ředitel. „V krátkodobém horizontu bude naším cílem zvýšit produktivitu našeho vývoje a dosáhnout větší sofistikovanosti našich marketingových aktivit. V dlouhodobějším horizontu doufáme, že tyto technologie využijeme k vytváření nových forem obsahu pro spotřebitele, protože věříme, že technologické inovace představují obchodní příležitosti.“ 

Jedná se o jedno z prvních Kiryuových velkých sdělení pro celou společnost Square Enix od jeho loňského nástupu do funkce generálního ředitele. Pokud si vzpomenete na začátek roku 2023, možná si vzpomenete, že tehdejší generální ředitel společnosti Square Enix Yosuke Matsuda se ve svém novoročním poselství hodně věnoval blockchainovým a NFT technologiím, které Kiryu ve svém vlastním poselství téměř nezmiňuje.

Matsuda pokračoval v propagaci blockchainových snah společnosti Square Enix až do března 2023, a to i poté, co se tyto snahy setkaly s odporem fanoušků Square Enix po celém světě. Ještě se uvidí, jak přesně bude společnost Square Enix implementovat technologie jako ChatGPT a další do vývoje a marketingu svých her. Že bychom se brzy dočkali nástroje umělé inteligence, který bude psát postavy pro hry vývojářů? A jaký máte na implementování AI do her názor vy? A co na to všechno Jan Tleskač? 

X