Remedium: Sentinels Recenze

Nintendo Switch je konzole přesně dělaná na situace, kdy někam jedete a máte hodinku si zahrát nějaký nenáročný titul. Dostala se mi do rukou hra Remedium: Sentinels, postapokalyptická akční rouguelite autoshooter a bohové kdo ví co ještě za žánry. Tak si vyberte svého kovového kámoše a hurá na hordy potvor!

Utíkej Káčo, utíkej

Hra nabízí 7 úrovní které byste si určitě nevybrali za dovolenkovou destinaci. Šrot, smrad a kdejaké potvory, které vylézají z temných zákoutí. Na začátku se ujímáte prvního Golema. Golemové jsou vlastně takoví roboti, se kterými se budete probíjet úrovněmi a snažit se přežít po dobu patnácti minut. Jakožto milovník příběhů jsem ale bohužel nezjistil proč, jak ,kdo a kde se vůbec nacházím, co se stalo s lidstvem a odkud se berou Golemové a potvory. Prostě tady máš zbraň a zbytek už asi chápeš.

@steam

A jak se to vlastně hraje? Po dobu patnácti minut musíte se svým Golemem přežít v aréně, kde se na vás budou řítit hordy potvor. Váš Golem utočí automaticky, takže na vás zbyde takticky volit trasu. To je důležité hlavně ke konci kola, protože jestli vás nepřátelé zaženou do kouta, tak z vás zbyde maximálně šrot do sběráku. Zabití nepřátelé dropují orby, které vám zvyšují zkušenosti a poté i level Golema. Po dosažení levelu dostanete na výběr ze tří vylepšení pro danou lokaci. Jedná se o klasický roguelite systém, který známe z předchozích her. můžete kolem sebe vytvářet výbuchy, zrychlovat Golema nebo zvyšovat zdraví. Ke konci úrovně je nepřátel už opravdu hromada a tak je dobré se i dívat po bedýnkách, které vám mohou doplnit zdraví nebo způsobit výbuch, což vás zbaví pár otravných potvor.  

Domo Arigato Mr. Roboto

Teď si řekneme o té roguelite stránce hry. Když vás během hraní úrovně sejmou, o veškeré vybavení na Golemovi přijdete. Jenže během hraní můžete nacházet šrot, který před další úrovní můžete použít na vylepšování jak celkových statistik, tak i jednotlivých Golemů. Průchod tedy bude aspoň o něco lehčí a vaše šance na úspěch se zvýší.

Hratelnost je jednoduchá a v handheld režimu i vypadala v pohodě… jenže když si to přehodíte do doku a hrajete na velké TV, tak vás hra přenese o 25 let zpátky v čase. Ano, grafika jak z prvního PlayStation, zrovna líbivě nevypadá a kolikrát si budete říkat, že to ani nemůže být hra z toho roku, nebo spíš století. A s kombinací výkonu Switche se mi kolikrát hra škubala, většinou zrovna ve chvíli, když bylo na obrazovce více nepřátel. Rozhodně bych spíš hru doporučil hrát na PC než na Nintendu. Jestliže ale máte rádi rychlé akce a potřebujete zabít chvilku na cestách, hra na Switchi vám určitě nabídne dostatečnou zábavu.

Hodnocení Redakce

Název hry: Remedium: Sentinels

Vývojář: Sobaka Studio
Vydavatel: ESDigital Games
Žánr: akční roguelite
Multiplayer: Ne
Platformy: PC, Playstation 4,5, Xbox series X/S, Nintendo Switch

Autor: Raven

Celkový dojem

Hra která vás zabaví pokud jste fanouškem žánru, bohužel grafika určitě není líbivá a optimalizace na Switch by mohla být určitě lepší.

-
3

Klady

+ Spoustu vylepšení

+ Rozmanitost Golemů

 

Zápory

– Zastaralá grafika

– Optimalizace (na Nintendo Switch)

X