Road Stones – Neprojdeš dál!

Být z Boží vůle redaktor a recenzent má své výhody a nevýhody. Často vás tlačí čas a deadlines, a kolikrát si ani určitý produkt nemůžete vychutnat naplno, protože víte, že už zítra musí být recenze na stole. Samozřejmě jsou tu i ty výhody a to například že se kolikrát dostanete k titulům, které byste si normálně nepořídili. A takovou hrou jsou právě Road Stones, hra malého vzrůstu, ale velkého herního srdce.

Horda nemrtvých, co ohrožuje svět? Hold my beer...

Však už to znáte, podíváme se, co se tady sakra vlastně děje a proč po lesích a hájích pobíhají nemrtvý. Jeden by si myslel, že z poza rohu za chvilku vyběhne Rick  s Darylem a začnou to pěkně ručně stručně třídit… Ale to zase jinde jsme, to je jiná vesnice. Takže samozřejmě tuhle nemrtvou hrozbu může ukončit jedině náš hlavní hrdina, což je něco jako mág.

@steam

Ve hře procházíte úrovněmi a rozkaz opět zněl jasně… Chcípáci nesmějí projít za žádnou cenu, a je jedno jestli mají brašnu nebo ne. Level začíná na mapě kde vede jedna a více cest do vesničky, a vaším úkolem je zastavit vlny nemrtvých aby dorazili k nebohým vesničanům a udělali si mozečkové hody. V tomto nelehkém úkolu vám bude pomáhat krystal, který vám bude sloužit jako střílecí věž a v určitém rádiusu bude hniláky udržovat v patřičných mezích. Mezitím co krystal za vás bude dělat špinavou práci, tak vy budete běhat po mapě a shánět magické orby, které se náhodně objevují. Ty tam nejsou jen tak na okrasu, slouží k vylepšení vaší palebné síly a dalších vylepšení a věřte, že v průběhu hry se vám budou dost hodit. Na první upgrade vám bude stačit malý počet orbů, ale celkový nutný počet se každým vylepšením neustále zvětšuje, takže budete muset setsakra upalovat. 

@steam

Je důležité si nákup vylepšení náležitě promyslet, protože vlny nepřátel budou pořád častější, hustší a silnější. Mám si vyčarovat ještě jeden krystal, nebo zesílit ten stávající? Mám povolat rytíře na mojí ochranu, nebo se radši vyléčit? Rozhodnutí jsou těžká a rozhodně nečekejte procházku růžovou zahradou. Životy ztrácíte tím, že humusáci vlezou do cíle, nebo vás zraňují speciální jednotky, které jdou přímo po vás. Od toho si můžete právě vyčarovat ochránce, kteří vám drží tyhle otravy od těla.

Má má leola Zombieland

Hru jsem hrál na Switchi, ačkoliv jsem se modlil abych hru dostal na PC. Je pravda že jsem se ze začátku trošku pral s ovládáním, ale za pár chvilek už jsem běhal pro orby jako starý mazák… Jak už jsem psal v úvodu tak jsem rozhodně rád že jsem měl možnost si Road Stones zahrát a samotného mě udivovalo jak moc mne hra baví. Občas teda dokáže být dost frustrující, když ke konci levelu to nedáte a musíte začít úroveň od začátku, ale chybami se člověk učí a vy budete vědět jak příště rozmístit krystaly a vylepšení. Takže pokud jste fanda žánru tak tady nemáte o čem a pokud ne tak dejte hře šanci. Já jsem to udělal a nelituji.

Hodnocení Redakce

Název hry: Road Stones

Vývojář: Huge Pixel
Vydavatel: ChiliDog Interactive
Žánr: strategie, akční
Multiplayer: Ne
Platformy: PC, Switch, PS, Xbox

Autor: Raven

Celkový dojem

Rychlá a zábavná hra, kde je potřeba přemýšlet a taktizovat. Nedá vám nic zadarmo a málokdy jsem dal level na první pokus, ale možná jsem jenom starý noob a vy si budete hordy nemrtvých mazat na prsa.

-
3.5

Klady

+ Grafika

+ Hratelnost

 

Zápory

– Občas frustrující

– Občas chaotické

X