RoboCop: Rogue City a vše, co víme

Jen pár dní nás dělí od uvedení titulu RoboCop: Rogue City na trh. Hra má být uvedena již 2. listopadu na PC, PlayStation 5Xbox Series X/S. Těšíte se na na potírání zločinu v Rogue City jako cyborg?

@Steam

V první řadě se určitě musíme těšit na grafické zpracování. Podle prvních ukázek víme, že RoboCop: Rogue City může konkurovat v grafickém zpracování i ostatním střílečkám z pohledu první osoby. Navíc vývojáři ze společnosti Teyon slíbili, že v budoucnu plánují do hry přidat více herních mechanismů pro větší autentičnost. 

Kromě grafiky nás bude určitě zajímat boj. Z ukázek víme, že kromě střelných zbraní můžeme rozdávat i rány pěstí nebo zpomalovat záběr, abych si mohli vybrat kam přesně tu kulku pošleme.

Ve hře na nás čeká více než 20 druhů zbraní. Jmenovitě například MP5, brokovnice, granátomet nebo i odstřelovací puška Barret M82. Opravdu bude z čeho vybírat.

Děj se odehrává ve fiktivním městě Rogue City. Celé město si budeme moci prohlédnout, protože průzkum nám dává zcela volnou ruku pohybovat kde bude libo. Hledání tajemství, vyšetřování zločinů nebo si jen tak zajít na pokec s kolegy na koblihu a kafe. V dnešních hrách je to už téměř samozřejmostí. Navíc se nebude jednat o obyčejné masakrování zločinců. Než bude vynesen trest, je třeba zločince usvědčit. Takže se připravte i na zkoumání místa činu, hledání důkazů a vyslýchání svědků. 

@Steam

Postavu bude možné si samozřejmě i vylepšovat. Během misí a průzkumu budeme sbírat zkušenosti, které následně vyměníme za dovednostní body. Bude rozhodovat i úspěšnost misí. Čím lepší skóre za úkoly dostaneme, tím více na nás čeká XP. A čím více XP,… no vždyť to znáte. Vylepšovat budeme celkem osm větví. Armor, Engineering, Psychology, Combat, Vitality, Focus, Scannig Deduction

Jako RoboCop na to všechno ale nebudeme sami. Pomáhat nám bude parťačka Anne Lewis proti širokému spektru nepřátel. Čekají na nás Odstřelovači, jezdci na motorkách, pouliční gangy a další nepřátelé. Nemusíte se bát, chlapů na odstřel bude více než dost. 

@Steam

A jak na tom jsou požadavky na PC? Připravte se na to, že se váš hardware trochu zapotí.

Minimální požadavky:

Jestli máte silnější mašinu, tak jste v klidu. Nepatří to mezi ty nejnáročnejší hry co známe, ale taky si to nezahrajete jen tak na něčem.

Na RoboCopa si ještě pár dní počkáme, ale do Morie se můžete vydat už dnes. Naše recenze pro The Lord of the Ring: Return to Moria vás určitě nadchne.

X