Seriál Last of Us je tady! Co ukázala první epizoda?

Je to opravdu tady! Konečně jsme se dočkali. Dlouho očekávaná seriálová adaptace, jedné z nejúspěšnějších PlayStation exkluzivit – Seriál Last of Us je tady. První epizoda měla premiéru na HBO MAX 16. ledna. Jak to dopadlo? Na co se můžeme těšit? A stojí to vůbec za váš čas? Článek je spoiler free, takže se nebojte!

Seriál Last of Us je věrný předloze

Není žádné tajemství, že pokusy o filmové či seriálové adaptace her, nedopadly vždy…úplně dobře. Proto, už od prvního oznámení, chystaného seriálu, tady byla určitá skepse a obavy. Nepomohl tomu ani zveřejněný casting, kde se do hlavní role dostal Pedro Pascal a doprovázet jej bude mladičká Bella Ramsey. Jenomže..byly obavy na místě?

@WarnerBros

První epizoda měla slibovanou, až filmovou stopáž 80 minut. A můžu s klidným srdcem říct, že setup světa, vztahů a atmosféry, se filmařům povedlo na jedničku. Seriál se drží událostí, které známe ze hry, nicméně můžeme se těšit i na rozšíření již známého lore. Seriál Last of Us, nám přirozeně dává možnost, prožít s postavami, mnohem delší čas, a z první epizody je to znát. Tempo je nastaveno tak akorát, děj se nikam nežene, zároveň to ale není snooze fest. 

Co teda ten casting?

Z první epizody, těžko hodnotit. Pedro Pascal podává úžasný výkon. Stačí půl hodinka a zapomenete na herního Joela, a přijmete Pedra jako novou tvář. Objevují se nám další, dobře známé postavy, jako je Tess, Tommy, Marlene nebo Sarah. Herecké výkony zatím opravdu skvělé, doufejme, že si to během seriálu ničím nepokazí. Bella zatím tolik prostoru nedostala, během pár scén, poznáte, že hraje Ellie, nicméně potřebuje ještě čas. 

@WarnerBros

Houba Cordyceps nám tedy zmutovala, Boston je položen do chaosu, FEDRA se snaží udržet pořádek a Fireflies tady platí, za nebezpečné teroristy. Schválně jsem použil anglický název, jelikož překlad do češtiny, který použilo HBO – světlušky, mi úplně nesedí. Převážně, jelikož jsem z her zvyklý na světlonoši, a to mi sedí mnohem více. Seriál Last of Us se převedl ve velice surovém, nemilosrdném světle. Navozená atmosféra má své kouzlo, jsou zde jak zábavné, tak intenzivní pasáže. Tak zase za týden!

X