SkateBIRD – Opeřený Tony Hawk

Hey bro… Už umíš ollie? Na první dobrou to vypadá jako ztráta času, ale SkateBIRD umí i příjemně překvapit. Když jsem dostal tuto hru, myslel jsem si, že to bude jen takový odpočinkový zážitek, ale ptáci na prkně mě příjemně překvapili.

Vzpomínka na Tony Hawk a Angry Birds

Skatebird je jako setkání Tony Hawk’s Pro Skater s Angry Birds, ale s vlastním, ptačím twistem. Představte si, že ovládáte papouška, který se snaží uklidit po párty. Grafika je trochu plastová, ale s roztomilými ptáčky a barevným prostředím si hra vytváří svůj unikátní vizuální styl.

Jednoduchost a Návykovost

Ovládání je na první pohled jednoduché, což může být výhodou pro ty, co si chtějí užít odpočinkový zážitek. I přes malou variabilitu triků mě hra udržela díky návykovému postupu. Sklízením úkolů a čištěním místností získáváte bodíky, které odemykají nová prkna, oblečky a dokonce kosmetické doplňky pro svého pernatého kamaráda.

Ptáčci v Akci

Příběh není žádná slavná literatura, ale ptáci se rozhodnou uklízet po párty, což přináší spoustu sarkastického humoru. Dialogy jsou strohé, ale úkoly jsou jednoduché a zábavné, což dává hře lehký a relaxační nádech.

Grafika a Design

Grafika je jednoduchá, ale barvitá a příjemná. Připomnělo mi to staré hry jako Toy Story, ale s modernějším nádechem. Ovládání kamery je trochu neohrabané, ale celkově to neubírá z herního zážitku.

Pro Koho je Skatebird?

I když je hra jednoduchá a může se zdát vhodná spíš pro mladší hráče, může překvapit i starší generaci díky svému sarkastickému humoru a roztomilým ptákům. Progresivní hraní a odemykání obsahu dodávají hře návykovost. Může to být ideální volba pro ty, kdo si chtějí odpočinout a zazářit na skateboardu s ptačím stylem.

Hodnocení redakce

Název hry: Skatebird

Vývojář: Glass Bottom Games
Vydavatel: Glass Bottom Games
Žánr: Sportovní
Multiplayer: Ne
Platformy: PC, PS5

Autor: MikeGuitarize

[ Koupit ]

Celkový dojem

S mojí 3 letou dcerou jsem si to docela užil. Sám bych to asi hrát nechtěl. Hra zabaví na chvíli, absence variability, nebo nějakého většího smyslu je dost podstatná.

-
2.2

Klady

Roztomilá grafika

Jednoduché ovládání

Rychlé seznámení s hrou

Svižný styl hry

Zápory

Nudný gameplay

Malá variabilita u skejtování

Až příliš jednoduché prvky pro triky

X