Škola dobra a zla = Harry Potter z Wishe?

Streamovací gigant Netflix nám nám opět nabídl jeden ze svých  fantasy počinů, který nám svým trailerem ukázal, že se rozhodně máme na co těšit. Je tento nový film něco, co dokáže sesadit z trůnu filmy o našem oblíbeném brýlatém čaroději, a nebo se jedná o další nezajímavou knižní adaptaci? 

Bylo nebylo... dvě podivínky z Galvadonu

Takže abych vám představil hlavní story filmu. Ve vesnici Galvadon nacházíme dvě nejlepší kamarádky, Sofii a Agathu, které to nemají zrovna jednoduché. Sofie má zlou macechu a věčně hlavu v oblacích, takže ve vesnici není moc oblíbená, většina vrstevníků si jí dobírá a dělají jí různé naschvály. Podle mého za to může její hrozné obočí, jakmile jsem si ho všimnul, do konce filmu mě neuvěřitelně vytáčelo… Na druhé straně Agatha je sympatická mladá dívka, která zase má tu smůlu, že vesničané si myslí, že její matka je čarodějnice, a také jí to dávají dost často a rádi najevo. Holky si k sobě už odmala našly cestu a Sofie sní o tom, že odejde z Galvadonu a dokáže něco velkého, jak jí to řekla její umírající matka. Ah yes, very sad… anyway… Naše hrdinky se dozví o staré báji, že existují  dvě školy, kde se učí budoucí hrdinové a záporáci budoucích pohádek. A jak asi všichni čekáme, tak se dívky do oněch škol dostanou, a začíná jejich velké dobrodružství… Takhle to zní dobře, že? Bohužel, tahle pohádka rozhodně dobrý konec nemá. 

Já se Irenko ptám, proč...

Trailer se mi dost líbil a očekával jsem zajímavý, i když asi pohádkovější příběh. Bohužel to, co jsem dostal, byla divná, nezáživná slátanina plná prvotřídního cringe. Bohužel film nezachránila ani taková jména jako Charlize Theron nebo Laurence Fishbourne. Jejich postavy jsou nezajímavé a plytké, a v podstatě skoro každá postava ve filmu vás bude nehorázně s*át. Nevím, jestli to scénáristé udělali naschvál, ale skoro každý student a učitel je nehorázně otravný a debilní, až si říkáte, že tohle není škola pro hrdiny a padouchy, ale Jedličkův ústav. Myslím si, že představitelku Agathy museli po natáčení okamžitě odvézt do nemocnice s poraněnými zády, protože ona jediná držela tento 2 a půl hodiny dlouhý cringefest jakž takž nad vodou. 

Prosím, už dost...

Všechno to zvěrstvo začíná tím, že se holky snaží být za každou cenu cool a hláškují na všechny strany, ale divák jim to moc nežere. Pak se nám trapnost rapidně stupňuje, a ke konci přichází několik dost těžkých cringe scén, po kterých mi bylo vážně až fyzicky zle a pomyslný hřebík do rakve byl, když při velké bitvě vám začne hrát nějaký divný temný cover od Britney Spears… To už je vážně přes čáru. Film by klidně mohl mít jen hodinu a půl, protože spoustu scén je naprosto zbytečných a nudných. Aspoň že film má pěkné efekty, kterými se rozhodně nešetří, a některé scenérie vypadají vážně dobře. Nechci vám tady spoilerovat příběh, ale můžete se zkusit podívat sami… Ale neříkejte, že jsem vás nevaroval.

Hodnocení redakce

Název filmu: Škola dobra a zla

Datum premiéry: 19. 10. 2022

Země: USA

Délka: 148 minut

Autor: Netflix

Režie: Paul Feig

Obsazení: Sophia Anne Caruso, Sofia Wylie, Laurence Fishbourne, Charlize Theron a další.

Žánr: Rodinný/Fantasy

Celkový dojem

Žádná sláva se nekoná, totálně nudné a trapné scény film zabíjí a jen těžko najdete něco co by se vám mohlo líbit. Snad si Netflix z toho vezme ponaučení (haha) a přestane na nás sypat tyhle podprůměrné rádoby fantasy.

-
2

Klady

  • Agatha
  • Vizuál
  • Agatha

Zápory

  • Nesympatické postavy
  • Hrozná hudba
  • Sofiino obočí
X