Songs of Conquest za první týden prodal přes 500 000 kopií

20. května Songs of Conquest konečně opustil po dvou letech předběžný přístup, a s tím přišel okamžitý úspěch pro vývojáře z Lavapotion.
Studio oznámilo, že Songs of Conquest se v prvním týdnu prodalo přes 500 000 kopií a zároveň odhalilo novou roadmapu pro hru.

„Děkujeme každému z vás, kdo hrál naši hru, podpořil nás prostřednictvím předběžného přístupu až do verze 1.0“ uvedlo studio Lavapotion.
„Dnes oznámíme obrovský milník a VELMI světlou budoucnost pro hru!“ doplnilo švédské studio.

@Lavapotion

S novou roadmapou pro Songs of Conquest se Lavapotion zavázalo k vydání nového obsahu pro hru až do roku 2025, včetně čtyř nových Vladařů a čtyř nových kampaní pro stávající frakce jako placených DLC a dokonce i přidání dvou nových frakcí s novou Písní (rozšířenou kampaňí).
Tyto dvě nové frakce budou známy jako Vonir (trpaslíci) a Roots (rostliny).

Vyjádření studia k nové expanzi kampaně: „The Bleak East leží na severovýchodě od Patrium a je domovem potomků z Arleonu i Barye. Odolní osadníci, kteří nyní žijí své životy svobodně bez svých bývalých pánů na pobřeží Bleak East. Ale nejsou sami a nemůžeme se dočkat, až s vámi budeme moci sdílet jejich Píseň.“
Dále přidávají: „Obě nové frakce budou představeny prostřednictvím nové Písně, rozsáhlého singleplayerového příběhu, který vypráví příběh o tom, jak vznikli a jak ovlivní větší svět Aerboru.“

@Lavapotion

Také bylo potvrzeno, že hra bude vydána pro konzole PlayStation 5 a Xbox Series X|S na podzim 2025.

Nakonec budou bezplatné aktualizace zahrnovat nové jednotky, artefakty a vylepšení multiplayeru hry jak z hlediska PvP, tak i z pohledu spolupráce (Co-Op).

X