Sony opravilo chybu, která umožnila spouštět emulované hry z PSP na PlayStation Portal

Jeden z inženýrů společnosti Google, který hacknul PlayStation Portal, aby spustil emulované hry pro PSP, řekl, že Sony chybu opravilo poté, co jeho tým „odpovědně nahlásil problémy PlayStationu“.

V únoru Andy Nguyen, který ve společnosti Google pracuje na výzkumu zranitelnosti cloudu, a Calle Svensson, který má na starost bezpečnostní inženýrství společnosti Google, ukázali na sociální síti X PlayStation Portal, na kterém běží nativně PSP hra Grand Theft Auto: Liberty City Stories.

Sony vydalo PlayStation Portal jako kapesní zařízení pro streamování her, které se bezdrátově připojuje k PlayStation 5.
Oficiálně není možné hrát hry nativně. Ale Nguyen a Svensson hackli PlayStation Portal, aby spustili emulátor PPSSPP, díky tomu nebylo potřeba streamování přes Wi-Fi.

V té době Nguyen řekl, že hack byl „založen na softwaru“, což znamená, že nebylo nutné využití hardwaru. Jeho tým ale neměl ambice hack uvolnit.

Nyní Nguyen tweetoval, že chyby byly opraveny nedávno vydanou aktualizací 2.06 poté, co odpovědně nahlásili chybu přímo PlayStationu.

Je spravedlivé říci, že došlo k určitému odporu u hráčů, kterým se nelíbilo, že inženýři odhalili chybu společnosti Sony, nad čím Nguyen vyjádřil pobavení.
„Nemám ponětí, proč pláčete kvůli odhalení,“ řekl Nguyen v následném tweetu.

Přáli byste si, aby šlo na Playstation Portal hrát hry offline?

X