Společnost Pokémon Company prověřuje autorská práva

Poté, co společnost The Pokémon Company odhalila, že bude „vyšetřovat“ hry jako Palworld kvůli porušování autorských práv, jsou fanoušci hry přesvědčeni, že to nebude nic znamenat.

Volím si tebe, Kickachu!

Společnost The Pokemon Company 25. ledna prolomila mlčení ohledně hry Palworld. V prohlášení znepokojeným fanouškům sdělila, že hodlá „vyšetřit a přijmout vhodná opatření k řešení jakýchkoli činů, které porušují práva duševního vlastnictví“. Přestože  se survival hra podobá Pokémonům, mnoho fanoušků Palworldu zůstalo zprávou nezasaženo, jsou přesvědčeni, že Nintendo bude jen těžko hledat oporu.

@winaplikace

V příspěvku na Redditu, který sdílí toto prohlášení, se mnoho fanoušků podělilo o své názory na tuto situaci. „Jediné, co toto prohlášení říká, je, že Nintendo zkoumá, zda nedošlo k porušení jejich duševního vlastnictví a pokud ano, podnikne kroky,“ vysvětlil racionálně jeden z uživatelů. To doslova dělá každá společnost s autorským právem k duševnímu vlastnictví, proto také existují zákony o autorských právech,“ pokračuje komentář.

„Je to PR řeč, aby jim lidé přestali hru nahlašovat. Pochybuji, že se na to [společnost Pokemon Company] ještě nepodívala a neřekla si: jo, je to v pořádku,“ vyslovil svou teorii další z uživatelů. „Myslím, že jde o prohlášení typu ‚pořád nás kvůli tomu obtěžují, tak tady něco máte‘,“ dodává další. To se skutečně zdá být nejpravděpodobnějším důvodem tohoto prohlášení, protože vedení Palworldu již právní obavy po srovnání s Pokémony zavrhlo.

„Chci říct, že [The Pokemon Company] nemůže nic dělat,“ uklidňuje ostatní na subredditu jeden z uživatelů Redditu. „Ve hře není žádná zmínka o Pokémonech, žádná z příšerek není přesnou kopií Pokémona a všechny mají jiná jména než kterýkoli z Pokémonů. Nemají se o co opřít. Ani bych se tím nezabýval. Nic to neznamená.“ Tak uvidíme, jak tato kauza vůbec dopadne. Myslíte že se Pals až moc podobají Pokémonům?

X