Star Wars: The Old Republic mění vývojáře

Společnost EA se rozhodla předat další vývoj a provoz MMORPG titulu ze světa Hvězdných válek někomu jinému. Dle webu IGN se o Star Wars: The Old Republic bude nově starat externí studio Broadsword Online Games. Hra je na trhu již několik let, ale zdá se, že Electronic Arts chce titul odebrat z beder BioWare, aby se studio mohlo soustředit na stěžejní série a tahouny, Dragon Age a Mass Effect. Dohoda o předání vývoje by měla být dokončena již v červnu.

Studio BioWare tak předá hru vývojářům, kteří stojí za tituly jako jsou Ultima Online nebo Dark Age of Camelot. Někteří fanoušci MMORPG mohou být změnou vývojáře zaskočení a možná i lehce vystrašení. Pro ty z vás ale může být útěchou, že studio Broadsword Online vede bývalý spoluzakladatel Mythic Entertainment a víceprezident BioWare, Rob Denton, který dříve pracoval na začátcích The Old Republic. 

Navíc přes polovinu dosavadních vývojářů z hlavního vývojářského týmu by měla přejít do Broadsword Online, aby na hře mohla dál pracovat, zatímco zbytek si bude hledat práci na jiném vývoji v rámci společnosti. Momentálně na hře pracuje 70-80 lidí.

EA nadále zůstane vydavatelem hry a samozřejmě zůstanou také aktualizace a patche. Jen se o ně nyní bude starat někdo jiný. V plánu je aktuálně patch 7.3 a další PvP sezóna. The Old Republic je tu s námi již od roku 2011 a i když se o ni BioWare dosud pravidelně a pečlivě staralo, hra nikdy nedosáhla takových výšin jako konkurenční WoWko nebo Final Fantasy XIV. Změna prostředí by ale mohla být pro titul novou nadějí. Nebo také její zkázou. Na to si budeme ale muset ještě počkat. 

X