Starfield představuje nezbedné astronauty a mikrotransakce

Předem se přiznám, na vesmírné RPG od Bethesdy se opravdu těším. Vesmír je jako dějiště používáno (k mému zklamání) spíše zřídka, i když to se v posledních letech začíná měnit. O nové značce studia se mluví v posledních dnech víc a víc, jednak protože se kvapně blíží velká, červnová akce Xboxu a Bethesdy, na které bude Starfield představen mnohem detailněji než doposud. A pak taky protože před pár dny se na internetu objevily detaily o věkovém doporučení, které hře dala ESRB (Entertainment Software Rating Board). Starfield byl firmou doporučen pro dospělé publikum (věk 17+) a to proto že se ve hře vyskytuje násilí, krev, vulgární mluva a užití drog.

@alphacoders.com

To samo o sobě není žádným překvapením, hry od Bethesdy se nikdy nepatřily mezi rodinné hry. Zajímavé jsou však detaily, které spolu s tímto hodnocením vyplynuly na světlo světa.
Jedna z otázek fanoušků je nyní díky tomuto hodnocení zodpovězena, a to zda budeme ve hře moct navázat romantický vztah. Odpověď je ano. Zároveň bude možné s naším protějškem“sdílet lože“. Herní postavy pak po dokončení aktu můžou pronést různé komentáře. Hned několik pikantních příkladů bylo ESRB předloženo jako podklady pro jejich věkové doporučení, například: „Jsem pro trochu divočiny, ale příště bychom nemuseli používat jetpacky“, nebo „Život je sexuálně přenosná choroba, která je stoprocentně smrtelná“.
Co se zmíněného užívání drog týče, již před více než rokem Bethesda odhalila tajemství města Neon na nejmenované, oceánské planetě kdesi hluboko v galaxii. Na této planetě bude žít speciální druh ryby, z jejíhož organismu rybáři města Neon extrahují látku s psychotropními účinky. Za pomocí této látky pak vzniká samotná droga, jménem Aurora.

@theloadout.com

V poslední řadě přišlo na řeč téma mikrotransakcí, které jsou v podkladech pro ESRB rovněž uvedeny. První reakce hráčů byla pochopitelně nevole. Na rozdíl od příběhových rozšíření, skiny a boostery zkušeností do singleplayerového RPG nikdo nechce. Druhá a pravděpodobnější možnost je, že tyto mikrotransakce poukazují na tzv. Creation Club, což je cesta pro tvůrce rozsáhlejších modů, kterou můžou prodat svá díla přímo ve hře.
Musíme si samozřejmě počkat na oficiální vyjádření Bethesdy, kterého bychom se měli dočkat už 11. června.

X