Steam se podělil o nejprodávanější a nejhranější hry roku 2023

Avatar

Rok 2023 se uzavírá a nastává tím pádem ten nejlepší čas pro různé žebříčky, kritiky a kompletní zhodnocení roku. Ani ze společnosti Steam nezůstali pozadu a podělili se s námi o „Best of 2023“ her, které byly na jejich platformě nejhranější a nejvíc prodávané pro PC, Steam Decku, VR a dalších zařízeních, které službu Steam podporují.

@ElectronicArts

Seznam Best of 2023 je komplexně rozdělený do několika podkategorií, kam se hry umisťují a dále dělí do ranků:  v platinovém a zlatém po 12 hrách, dále pak stříbrném pro 26 her a bronzovém pro zbylých 50 her. Dohromady je do kategorií rozděleno 100 celkově nejlepších titulů roku 2023 pro Steam.

První kategorií jsou „Nejprodávanější hry podle hrubých tržeb“ a do platinové kategorie patří Apex Legends, Baldur’s Gate 3, Starfield, Hogwarts Legacy, Lost Ark, Cyberpunk 2077, Dota 2, PUBG: Battlegrounds, Destiny 2, Counter-Strike 2, Sons of the Forest a Call of Duty HQ (MW III, MW II a Warzone).

Další v pořadí jsou „Novinky vydané v roce 2023 podle hrubých tržeb“ a do platinové kategorie patří Street Fighter 6, Starfield, Cities: Skylines II, Remnant II, Armored Core VI: Jedi: Survivor, FC 24, Hogwarts Legacy, Sons of the Forest a Baldur’s Gate 3.

@steam

Následovala sekce „Nejhranější“, která se měří podle maximálního počtu současně hrajících hráčů. Platinovou úroveň tvoří hry, které měly více než 300 000 hráčů ve špičce, a patří sem Goose Goose Duck, Sons of the Forest, Hogwarts Legacy, PUBG: Battlegrounds, Counter-Strike 2, Baldur’s Gate 3, Destiny 2, Apex Legends, Dota 2, Starfield a Lost Ark.

Mezi nejlepší tituly v kategorii „Early Access podle hrubých příjmů“ patří Sun Haven, Ready or Not, Baldur’s Gate 3, Wartales, Marvel Snap, Everspace 2, My Time at Sandrock, Farlight 84, Against the Storm, Dave the Diver, Demonologist a Disney Dreamlight Valley.

Mezi „Nejlepší hry na Steam Decku podle denně aktivních hráčů“ patří Elden Ring, Dave the Diver, Hogwarts Legacy, The Witcher III: Wild Hunt, Baldur’s Gate 3, Resident Evil 4 Remake, Grand Theft Auto V, Half-Life, Starfield, Vampire Survivors, Armored Core VI: Fires of Rubicon a Cyberpunk 2077.

@Larian

Mezi „Nejhranější hry podle denně aktivních hráčů s ovladačem“ patří Call of Duty HQ, Armored Core VI: Fires of Rubicon, Rocket League a FIFA 23. Hofwarts Legacy, Elden Ring, FC 24, Street Fighter 6, Resident Evil 4 Remake, Starfield, NBA 2K23 a Apex Legends.

A konečně mezi „Nejlepší zážitky exkluzivní pro VR“ měřené podle hrubých tržeb patří Boneworks, Blade & Sorcery, Bonelab, Beat Saber, Five Nights at Freddy’s: Help Wanted 2, Gorilla Tag, Half-Life: Elder Scrolls V: Skyrim VR, Into the Radius a Ghosts of Tabor.

A to už máme vše, tak co, našli jste v žebříčku nejlepších her tu svoji, nebo třeba hru, kterou jste sice ještě nehráli, ale už od jejího vydání jste po ní pokukovali? Možná jste se právě teď přesvědčili, že stojí za to si například Elden Ring nebo Street Fighter zahrát. Napište nám, jestli s hodnocením Steamu souhlasíte a jestli jste některou ze zmíněných her vyzkoušeli. Rádi si s vámi pokecáme a uvidíme se při dalším z našich článků.  

X