Sweet Transit – stanice bez laviček

Baví vás hry s vláčky? Cítíte se jako guru logistiky a Railway Empire, Transport Tycoon, nebo Transport Fever je vaše magnátská kancelář? Pak jste určitě slyšeli o hře od Team 17, kterou má na svědomí vývojář Ernestas Norvaišas s názvem Sweet Transit. A pokud ne… Od toho jsme tady my z Techraj.cz!

@techraj.cz

Sweet Transit se snaží vytvořit svůj vlastní unikátní příběh tím, že vás pustí do světa, kde jste velkým stavitelským kouzelníkem měst a železničních tratí. Není však tajemstvím, že si hra půjčuje něco z minulosti. Co nám chybí, je ta jiskřící konkurence, která dává hře dynamiku a napětí. Ve světě Sweet Transit vám sice nikdo nesáhne na železniční klenot, ale zároveň nám chybí ona vzrušující rivalita, která udělala z jiných her to, co jsou.

Chain production, který vám umožňuje vytvářet složité obchodní vztahy a ekonomické strategie, je zajímavým prvkem hry. Avšak, i když se snaží zaujmout, nedokáže plně zakrýt jistou nedostatečnou originalitu v dalších aspektech hry. Často jsem měl pocit, že jsem tuto železnici již projel, ačkoliv s jiným jízdním řádem.

Grafika je dalším aspektem, kde Sweet Transit nevyčnívá. Ačkoliv není hrozná, chybí jí onen wow faktor, který by vás uchvátil. Vizuálně je to spíše jízda na obyčejném osobním vlaku než na luxusním expresu.

Udělené hodnocení je dáno s rezervou, protože Sweet Transit má potenciál. Aktualizace a dodatečný obsah mohou přivést nový vítr do plachet této železniční výpravy. Máte-li však rádi osvědčené prvky bez náznaku risku, je toto možná jízda, na kterou si raději koupíte jízdenku s jedním směrem.

Hodnocení

Název hry: Sweet Transit

Vývojář: Ernestas Norvaišas
Vydavatel: Team17
Žánr: Strategie
Multiplayer: Ne
Platformy: Microsoft Windows

[ Koupit ]

Celkový dojem

Sweet Transit je odpočinková strategie, kde se oproti konkurujícím titulům soustředíme výhradně sami na sebe. Hra v aktuální fázi nenadchne, ale ani neodradí.

-
3.5

Klady

+ Rozvinutý chain production systém

+ Skvělé ovládací a management prvky

+ Jednoduché ovládání

Zápory

– Pixelová jednoduchá grafika (pro někoho může být i výhodou)

– Absence soupeřů

 

X