Switch 2 nejdříve po dubnu 2024

Na jakékoliv zprávy o následníkovi velmi úspěšné konzole Nintendo Switch čekají hráči již nějaký ten pátek. Zatím jsme se sem tam dostali k nějaké uniklé, těžce ověřitelné informaci, ale to se nyní mění. Prezident společnosti Shuntaro Furukawa se o nové konzoli rozhovořil během nedávného meetingu s investory.

@igdb.com

Vzhledem k tomu že po hardwarové stránce byl Switch zastaralý už v době kdy vyšel, není divu že hráči volají po nové verzi hybridní konzole, nebo aspoň její Pro verzi. Na jednu stranu mnoho talentovaných vývojářů zvládlo s tímto drobkem od Nintenda zázraky, jako příklad za všechny bohatě poslouží fakt, že si na Switchi můžeme zahrát celého třetího Zaklínače. Na stranu druhou, je stále náročnější pro tento hardware cokoliv vyvíjet, vzhledem k tomu jak zastaralý je oproti konkurenci a ani vývojáři přímo ze stáje Nintenda nezvládají hry pro Switch optimalizovat tak, aby držely stabilních 30 snímků za vteřinu, o 60 se pak nemůžeme vůbec ani bavit.
Přesto si však na novou konzoli od Japonského giganta ještě počkáme. Podle Shuntaro Furukawy totiž Nintendo nemá žádné plány vydat nástupce dříve, než po 31. březnu 2024 (konec fiskálního roku 2023). Analytici se dokonce domnívají, že nová konzole bude vydána až ke konci kalendářního roku 2024, to jsou však momentálně pouze spekulace, ke kterým se Nintendo nijak nevyjádřilo.
Pravdou zůstává, že i přes slabší hardware, Switch je nesmírně populární konzole, pro kterou je v plánu ještě několik velikých hitů před tím, než bude nahrazena novou verzí. Již tento týden nás čeká nová Zelda, dále má Nintendo v plánu DLC pro Mario Kart 8 Deluxe nebo třeba nové Pokémony.

X