Tekken 8 – Železná pěst udeřila tvrdě

Velice děkujeme společnosti Cenega za poskytnutí klíče na recenzi. Tekken 8 jsme recenzovali na PlayStation 5.

Minulý rok jsme měli možnost si zamlátit ve skvělém Street Fighter 6, a následně i v novém díle populární série Mortal Kombat. Nyní na řadu přichází poslední ze svaté trojice bojových her, a to nikdo jiný, než král železné pěsti! Protáhněte svaly, nasaďte si rukavice a vydejte se na jeden z nejlepších soubojů posledních let!  

Souboj nikdy neskončí!

Sérii Tekken jsem měl vždycky moc rád. Pamatuji si, když jsem si od spolužáka na základní škole půjčil třetí díl na svůj PlayStation a okamžitě jsem se do něj zamiloval… jako do toho třetího dílu, ne do spolužáka… ehm. Nicméně, do té doby jsem znal jenom Streeet Fighter 2 a možnost hrát ve 3D a se super postavami mi přišla jako zjevení. Třetí a pátý díl série Tekken jsem hrával nejvíce a považuji je za jedny z nejlepších bojových her. Po vlažném přijetí dílu sedmého jsem byl k pokračování trochu skeptický. Podívejme se tedy, jak nakonec všechno dopadlo.

@bandainamco

Můžeme se hned podívat na zoubek tomu nejdůležitějšímu, a to je hratelnost. Ze sedmého dílu nám zůstává schopnost Rage Art, která je velice nápomocná, hlavně, když vám teče do bot. Při nízkém zdraví zapnete Rage Art a vyšlete na nepřítele silný útok, který okamžitě změní, nebo aspoň vyrovná misku vah. Osobně nejsem moc fanda této mechaniky, ale Rage Art se dá vykrýt, takže s trochou cviku dokážete předpovídat, kdy ho nejspíše nepřítel použije.

První novinkou je Heat System. Další ukazatel pod zdravím vám umožnuje jednou za kolo provést rychlou sérii silných útoků nebo rozjet komba, která jsou možná jen v Heat módu. Ukazatel Heat při zapnutí vám pomalu mizí, takže musíte tento čas využít na maximum. Heat System je skvělé oživení soubojů a dávám za něj rozhodně palec nahoru. 

Další novinkou je Special Style. Jde o podobnou mechaniku, jakou měl i poslední Street Fighter. Pokud tedy nejste tak velcí harcovníci, ale přesto si chcete užít souboje na maximum, útoky a komba ve Special Style jsou jednodušší na zahrání, a nemusíte tedy složitě vymačkávat nebo v zuřivosti mačkat tlačítka na ovladači od TV, abyste protivníka porazili. Se Special Style je hra zábavnější hlavně pro nováčky.

Celkově vás Tekken nabádá, abyste hráli agresivně, což si myslím, že tomuto dílu naprosto sedlo. S Heat System je splétání komb jedna radost a ještě to vypadá naprosto skvěle. 

Jin versus Kazuya

Nyní se můžeme podívat na jednotlivé herní režimy. Máme tu velice pěkně udělaný Story Mode. Pokud jste něco jako já a hledáte příběh i v sérii, jako byla FIFA, tak určitě uvítáte možnost připomenutí příběhu ostatních sedmi dílů. Každý díl má svoje krátké video, které vám stručně vysvětlí, o co v dané hře šlo. Nápad skvělý a není ani časově náročný. Poté se vydáme na hlavní příběh, který čítá 15 kapitol. Bude se točit hlavně okolo Jina Kazami a jeho nemesis, Kazuy Mishimy. Kapitoly mají krásné cutscény a i vyvrcholení příběhu je pěkné, byť  na můj vkus trochu moc „klišoidní“. 

Po dohrání příběhu se můžete vrhnout na story jednotlivých postav. Z nováčků tu máme milovnici kávy Azucenu z Peru, tajného agenta Victora, nebo tajemstvím opředenou mladou bojovnici Reinu. Pak tu máme staré známé jako Hwoarang, Law, Paul nebo maskovaný wrestler King

Po vybrání bojovníka vás čeká pět soubojů v turnaji krále železné pěsti a na jejím konci vás hra odmění videem o postavě. Jak už jsme zvyklí, tak videa jsou velice povedená a spoustu je i zábavných. Mě například nikdy neomrzí věčné hádky Paula a Lawa kvůli penězům .

@bandainamco

Další novinkou je Arcade Quest, který vypráví příběh chlapce či dívky, kteří chtějí být nejlepší v Tekkenu. V něm si vytvoříte avatara, vyzíváte ostatní hráče na souboje v arkádových hernách a šplháte nahoru. Zase se jedná o skvělou a zábavnou novinku, která vás opět k Tekkenu přišpendlí na několik hodin navíc. Velice jsem uvítal návrat módu Tekken Ball, u kterého jsme s kámošem zabili snad více času, než ve verus módu.

Za vyhrané zápasy dostáváte herní měnu, kterou pak můžete utrácet v obchodě s doplňky. Některé jsou opravdu šílené, ale na to už snad musíte být u japonských her zvyklí. Šplhat v žebříčku nahoru nemusíte jen v Arcade Quest, ale také v online hraní, kde můžete ručně stručně vysvětlit soupeři, zač je toho loket.

Po grafické stránce také nemám hře co vytknout, na PlayStationu jela plynule bez jediných problémů a přidává hře mnohdy až filmový zážitek.

Tekken 8 je opravdu velkým úspěchem série. Svým agresivním stylem hraní, zábavnými mechanikami a novými módy dodává svěží vítr do této legendární herní série. Nyní mne prosím omluvte, jdu se podívat, jestli si ještě stále ze školy pamatuji komba na Hwoaranga… Get ready for the next battle!!!

Hodnocení redakce

Název hry: Tekken 8

Vývojář: Bandai Namco Studios Inc.
Bandai Namco entertaiment
Žánr: Akční, Bojová
Multiplayer: Ano
Platformy: PC, PlayStation 5, Xbox Series S/X

Autor: Raven

[ Koupit ]

Celkový dojem

Tekken 8 přináší zábavné mechaniky a svým agresivním stylem a celkovým zpracováním útočí na jednu z nejlepších her v sérii.

-
4

Klady

+ Agresivní gameplay

+ Technické zpracování a hudba

+ Výběr ze 32 bojovníků

 

 

 

 

 

Zápory

– Klišé příběh

– Moc silný Rage Art

– Občas zlobí kamera

 

X