The Day Before je katastrofa, studio zavírá krám

O postapokalyptické survival MMO jsme psali již před časem, kdy studio Fntastic oznámilo její oficiální vypuštění v early access verzi. K tomu došlo před šesti dny. Rozhodně se ale nedá mluvit o úspěšném spuštění, naopak, o The Day Before se bude navždy mluvit jako o jedné z největších katastrof, jakou jsme kdy mezi hrami viděli.

@twitter.com

Již během prvního dne se hodnocení hry na platformě Steam propadlo na záporné. Hráči rychle zjistili, že místo slíbené survival MMO hry koupili sotva fungující extraction shooter plný bugů, běžící na mizerném kódu, bez jediné zábavné mechaniky a se zombíky s příšernou umělou inteligencí. Již během prvních dnů však studio vydalo několik patchů, což, přestože situaci nijak nezachránilo, aspoň se zdálo, že studio má zájem hru dostat do lepšího stavu. Jak se však hodnocení propadalo víc a víc, platformy jako Youtube a Reddit zaplavovaly negativní videa a příspěvky poukazující na to, jak extrémně nedodělaná hra je a jak není tím, čím měla být. Další vlny nevole pak vyvolalo studio, když začalo systematicky mazat veškeré materiály, které vypustilo na internet dříve, ve kterých slibovalo právě survival MMO hru. Na sociální sítí X (původně Twitter) se několika příspěvky pokusil Fntastic rovněž naznačit snahu o vylepšení situace, ale tato snaha jim dlouho nevydržela.

A na dnešek si studio připravilo poslední ránu, kdy oznámilo že ukončuje nejen práci na hře jako takové, ale zavírá celý krám. Jako důvody pak uvádí finanční neúspěch hry a potřebu splatit dluhy, které mají vůči svým partnerům. Je zřejmé, že velké procento hráčů si vyžádalo vrácení peněz, které Steam v podobných situacích vrací i po překročení dvou odehraných hodin. The Day Before nyní již ani není možno na Steamu koupit, studio smazalo svůj Linkedin profil a veškerý obsah na Discord serveru, který byl založen pro komunitu. Zdá se že se šéfové Fntastic snaží zamést co nejvíce stop, dost dobře možná v obavách z nadcházející žaloby.

X