The Elder Scrolls VI je oficiálně ve vývoji!

Společnost Bethesda potvrdila, že pokračování jedné z jejích nejznámějších herních sérií vstoupila do rané fáze vývoje. Ano, nemluvíme tu o ničem menším než o The Elder Scrolls VI, které bylo oznámené v roce 2018. Před dlouhými pěti lety!

@bethesda.net

Jistě budete souhlasit, že předchůdce Skyrim nasadil laťku hodně vysoko a tak se mnoho hráčů tetelilo radostí, když se o chystaném pokračování dozvěděli. Po tolika letech marného čekání naděje hráčů mohly pomalu uhasínat, ale po vydání Starfieldu máme opět naději, že se na naši milovanou sérii opět usměje štěstí.

V nedávném rozhovoru pro časopis Vandal viceprezident marketingu a komunikace Bethesdy, Pete Hines, potvrdil, že The Elder Scrolls VI dokončilo fázi předprodukce a nyní vstoupilo do počáteční fáze vývoje. Bohužel dle dalších informací si na nástupce Skyrimu budeme muset ještě pár let počkat

Celé naše studio se soustředilo na to, aby Starfield dopadl co nejlépe. A ano, na The Elder Scrolls pracují lidé také, ale aktuálně bylo celé studio zaměřené na vývoj Starfieldu. Takže ne, o The Elder Scrolls VI v nejbližší době neuslyšíte. Zatím se soustředíme na Starfield a ten ještě nějakou dobu zůstane naší prioritou, než se budeme bavit o něčem jiném.

Hines alespoň vyvrátil, že by byla hra stále ve fázi předprodukce a potvrdil, že již ve vývoji je, ale stále se jedná o jeho úplné začátky. Ředitel Xboxu, Phill Spencer, během soudu v červnu prozradil, že do vydání dalšího Elder Scrolls zbývá ještě minimálně dalších pět let. No, útěchou nám může být, že už jsme v polovině našeho čekání, protože první informaci o TES VI jsme dostali už v roce 2018. Během dalších pěti let se snad o hře dozvíme alespoň víc informací a detailů. 

X