The Suicide of Rachel Foster-Odkrývání kostlivců z rodinného šatníku

Zimní večery jsou dlouhé a člověk si kolikrát rád vleze pod peřinu a má chuť si zahrát nějakou adventuru, která vás přikove k TV. Nejedná se sice o žhavou novinku, ale každý milovník psychologických thrillerů si určitě přijde na své… jen počítejte že při téhle hře se moc nezahřejete, protože ten pověstný mráz si na vaše záda pořídil nové tenisky.

Hotel jako od Kubricka

Původně jsem chtěl udělat na tuto hru plnohodnotnou recenzi, ale nakonec jsem se rozhodl o hře sepsat jen článek. Tenhle žánr her je velice specifický a někoho může otravovat neustálé čtení a kolikrát i málo záživného gameplaye. Berte to tedy spíš jako takové doporučení.

Takže o čem vlastně tato hra je se ptáte? Naše hlavní postava Nicole se po letech odloučení vrací do rodinného hotelu, který po smrti otce zdědila. Jak už to tak bývá tak i v téhle rodinně byli a jsou pochroumané vztahy a to nemluvím o tom že se hádali kvůli politice. Nicole s matkou od otce utekli když se profláklo, že měl poměr s místní nezletilou dívkou Rachel, která následně spáchala sebevraždu... Takže celkem kolosální průšvih. A teď naše hrdinka Nicole přijíždí na místo svého dětství a příjemných i nepříjemných vzpomínek.

@steam

Jak už jsem zmínil v nadpisu, nejen hotel, ale velká část hry připomíná Kubrickův majstrštych Osvícení s Jackem Nickolsonem. Opuštěný hotel v horách?- check. Hlavní hrdinka uvězněná v hotelu kvůli sněhové bouři?- check. Dost podivné události v hotelu?- Je to tam. Takže váš úkol je nějak přečkat dny než vám dorazí pomoc a mezitím pomalu odhalujete temnou minulost a hroznou pravdu o vaší rodinně…   

Welcome to the hotel California

Bohužel hra má celkem pomalejší tempo, a ve velikém hotelu se kolikrát budete ztrácet a motat se jako vítr v bedně. Máte sice po ruce plánek hotelu, ale já mám s mapami odjakživa problém. Paradoxně mi vyhovuje souls styl, kde žádnou nemám a musím si zapamatovat cestu. Takže budete běhat a jako v Anomg Us budete dělat různé akce, aby hotel byl v provozu a vy neumrzli v naprosté tmě… Po pár dnech začne hra dostávat nový náboj a vás začne hnát dopředu touha dozvědět se co nejvíce o tom co se tu přesně stalo. Co rozhodně musím pochválit je atmosféra hry. Přece jen v stísněných chodbách starého hotelu se člověk necítí dvakrát nejlépe, takže každé vrznutí a bouchnutí oken vás kolikrát přinutí nadskočit leknutím… Nehledě na to, že v hotelu se natáčela epizoda o lovcích duchů.

@steam

Hra vám zabere pár hodin na dohrání a nechá vám po dohrání plnou hlavu různých myšlenek…Ke konci je celkem povedený plot twist a musím pogratulovat vývojářům, že dokázali velmi slušně vystihnout atmosféru starého hotelu a hlavně psychickou stránku všech zúčastněných… Pokud máte rádi tento žánr, tak Suicide of Rachel Foster je titul, který by vás neměl minout…a při procházení pokojů dávejte pozor na Johnnyho. 

X